Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba do jeżdżących po Europie (Włochy, Szwajcaria, Austria, Francja, MC, Spain)


GRazny

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra... pierwsze pytanie cofam bo jest bez sensu... nie po to się jedzie żeby bać się autostrad... winieta musi być.

ostatnie też bzdura bo OLO_GDA chodziło chyba o to że jedyna trasa bez winiety...

nie ze bez winiety ale bez szwajcarii,

tak jak koledzy pisali policja sie czepia, nikogo nie lubia. teraz juz jest lepiej bo mozna wjechac i wyjechac bez kontroli, kiedys na granicy prawie ze przsluchanie było , naprawde dziwny kraj.

do tego winiete moznabylo kupic tylko na rok. nie bylo na dzien czy dwa i trzebabylo wydac o ile pamietam 30Euro.

autostrady malownicze ,ale czesto zakorkowane a niektore tunele dodatkowo platne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja sie czepia, nikogo nie lubia

przez 4 lata mialem tylko jedna kontrole i nikt sie mnie nie czepial.

jesli chodzi o winietke to moze i jest ona tania ale tylko wtedy jesli sie przez Szwajcarie przejezdza kilka razy. duzo lepsze rozwiazanie niz we Wloszech i Francji. za jeden przejazd 40 frankow to rzeczywiscie duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja sie czepia, nikogo nie lubia

przez 4 lata mialem tylko jedna kontrole i nikt sie mnie nie czepial.

jesli chodzi o winietke to moze i jest ona tania ale tylko wtedy jesli sie przez Szwajcarie przejezdza kilka razy. duzo lepsze rozwiazanie niz we Wloszech i Francji. za jeden przejazd 40 frankow to rzeczywiscie duzo.

No widzisz. Ja od 8 lat jeżdżę przez Szwajcarię dosyć często. Bywa raz w miesiącu, a czasem dwa razy w tygodniu.

Nie ma braku przesady w czepialskiej Policji. O ile jeszcze na południu (kanton Ticino) jest powiedzmy znośnie, to po przejechaniu Gottharda i wjechaniu do Uri wszystko sie zmienia, jak za dotkinięciem czarodziejskiej różdżki.

A z winietka masz rację. Jak ktos lata tam kilka razy w roku, to jest tanio, jednak za jeden przejazd, to mało nie jest.

Niestety nie zostawili ludziom wyboru. Albo płacisz za rok, albo wcale :wallbash:

a niektore tunele dodatkowo platne.

To akurat nieprawda. tak się dzieje w Austrii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,ja mam pytanie tez o trase,ale troche inna,a nie ma sensu zakladac nowego tematu,wiec podepne sie do tego :wink4:

chodzi mi o trase z Anglii do PL,z kilku dniowym pobytem w DE,przez Francje,Belgie i Niemcy-chodzi mi o oplaty i Policje,jak z to wyglada w tych krajach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,ja mam pytanie tez o trase,ale troche inna,a nie ma sensu zakladac nowego tematu,wiec podepne sie do tego :wink4:

chodzi mi o trase z Anglii do PL,z kilku dniowym pobytem w DE,przez Francje,Belgie i Niemcy-chodzi mi o oplaty i Policje,jak z to wyglada w tych krajach :wink4:

Niemcy, Belgia bez opłat. Francja, autostrady płatne za kilometr. Bramki na zjazdach.

O Policji nie będę się rozpisywał :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niektore tunele dodatkowo platne.

To akurat nieprawda. tak się dzieje w Austrii.

moze chodzi o Sankt Bernhard-Tunnel, innego platnego nie znam

Faktycznie. O San Bernardino nie pomyslałem :wallbash:

To tunel łaczący Szwajcarię z Włochami na trasie , powiedzmy Lausanne - Aosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja, autostrady płatne za kilometr.

a ile ? i czy mozna to objechac?

Ile to nie wiem. Ciężarówki, to Classe 4, więc całkiem inna stawka :naughty:

A objechać owszem. Da się. Napisz jaka trasa Cię intersuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tam trasy. Domyslam sie, że z promu zjedziesz w calais, albo Dunkerque.

Jeżeli jedziesz do Mannheim, to jedyny odcinek we Francji masz z Dunkerque kawałek za Lille, gdzie wjedziesz do Belgii.

Ten odcinek jest darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Panowie niestety przyznałem rację żonie... trasa powyższa będzie realizowana przez Austrię ale w stronę powrotną...

Niestety wypadałoby że będziemy nią jechać w piątek i sobotę rano a to lekka przesada z korkami więc objadę to z powrotem wyjeżdżając z Hiszpanii w poniedziałek rano (czyli południowa Francja będzie we wtorek rano)

Myślę że to lepsze rozwiązanie... dziękuję wszystkim za pomoc :hi:

a naszemu Truckmaniac'owi za telefony (wzięte w razie czego)

no i ...

jak ktoś miałby czas i chęci to może jakieś sugestie jeśli chodzi o trasę Hamburg - Barcelona ? :wallbash:[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2009, 21:39_________________________________________________zależy mi na trasie szybkiej ale również może malowniczej... może jakieś ciekawe mosty (tunele) które nie doprowadzą do bankructwa a które warto obejrzeć? no i malowniczość... nie koniecznie autostrady choć wolałbym większość jechać płynnie...[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2009, 21:41_________________________________________________Adam - wyjaśnię Ci na spocie parę szczegółów bo się mocno napracowałeś przy opisie... za co dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

francje jak masz czas pojedz wybrzezem, jest BOSSSSKO, naprawde warto, niesamowite widoki i miejsca. tylko strasznie slimacz etmpo, tam kazdy ma wszystko w pupie i jedzie sie czasem 50 km/h tylko, inna sprawa to taka ze autostrady we francji to bandytyzm i zlodziejstwo, w sensie ze najdrozsze jakie kiedykolwiek widzialem...

Takze reasumujac - jak mozesz sobie pozwolic na troche dluzsza jazde to jedz wybrzezem najblizej morza jak sie da, zawsze jest tam jakas droga, ewentualnie mozesz zjechac sobie na jakis kawalek a potem wrocic na jakas szybsza, ale naprawde autostrady sa drogie

Apropos wloch, jechalem w droge powrotna z francji autostrada kolo wybrzeza przez genove i mediolan i jak dla mnie jest ok. Moze mialem farta ale zadnych korkow nie bylo poza 30min przed wjazdem do szwajcarii (szwajcaria tez ma boskie widoki)

greets

ps. od granicy wlochy-francja mozesz jechac wybrzezem, gdzies tak od mynton (heh nazwa troche inna ale nie pamietam jaka :D ) do monte carlo, przed monte carlo masz eize, boskie miasteczko stare na skale, potem do cannes autostrada (samo cannes nie jest ciekawe, mozna zobaczyc schody przejscie sie po porcie i to wszystko) a potem lazurowym przez saint tropez do cassis (przed cassis sa niesamowite klify, tylko nie pamietam w ogole jak tam dojechac czy to bylo normalna droga czy jakas boczna, bo sam dojazd do nich byl hardkorowa, waziutka gorska drozka praktycznie bez zadnych zabezpieczen bocznych ;) ) dalej sie nie zapuscilem ale tam jest slicznie, jest tam wiele miejsc ale nie pamietam juz konkretnie gdzie i jak dojechac, jednak mysle ze wszystkiego i tak bys nie dal za jednymr azem zobaczyc, jak jedziesz do monaco to zobacz eize po drodze, jak Ci sie chce to odbij w nicei na st. paul, rewelacyjna i klimatyczna wioska jakies 10 km na polnoc od nicei

powodzenia w podrozy!

aa apropos oplat, nie mam pojecia czy da sie nie kupic winiety w szwajcarii, szczegolnie ze wyjazd jest droga szybkiego ruchu na ktora powinienes miec winiete :/

oplaty miedzy wlochami a austria nie ma, przynajmniej nie bylo w maju

nocleg w polnocnych wloszech... hmm verona, ok 250pln powinno sie udac za 2os. (moze dzieciaki beda w cenie..) ale raz ze to nie po drodze a dwa nie wiem czy to tanio :D ladnie na pewno, nad jeziorem garda tez ladnie tylko tam chyba drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do autostrad, to naprawdę we Francji nie ma jeszcze tragedii, tym bardziej, że we Włoszech jest drozej :P

A noclegi w ok. Verony, to na pewno nie w okolicy jeziora Garda. Mamy juz czerwiec, więc sezon rozpoczety. na tani nocleg nie ma co liczyc.

Jezeli byś chciał w samej Veronie lub bliskiej okolicy, to daj znać. Zrobię rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...