Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem z dystansami bez pierścienia centrującego (koła biją)


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

yo,

Zalozylem dzis letnie felgi.

Z przodu mam ET48 + dystans przelotowy 10mm [niestety bez pierscienia centrujacego].

Oczywiscie kola bija przy wiekszych predkosciach.

Problem jest taki, ze nie ma tak malych dystansow z pierscieniami centr.

Czy jak zamontuje dystanse przykrecane do piasty to efekt bicia zniknie? :mysli:

ps.1. Na tylniej osi mam dystane 15mm z pierscieniem i jest OK.

ps.2. Mam jeszcze opcje zamontowania 15mm z pierscieniem na przednia oś [na tyl mam zapasowe 17mm], ale czy to nie bedzie juz zbyt duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję pod skórą, że jak dasz te dystanse 15mm na przód to może być dobrze

A jak opona i felga (19' wiem, ale szerokość)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy 19" i et 43 miałem dystanse 15przód i 17mm tył i nic nie tarło

to jestem pełen podziwu Adaś jak to zrobiłeś bo ja przy ET43 fela 18stka 8'' kapcie 235/40 dystans 17 mm wychodzi mi poza obrys auta ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fly, masz dystanse ode mnie. Ja przy felach ET45 mialem je na aucie i nic nie tarlo. Zaisntaluj je tak jak powino byc, przod 15mm i tyl 17mm i bedzie koksik. Posluchaj kolegów :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fly, masz dystanse ode mnie. Ja przy felach ET45 mialem je na aucie i nic nie tarlo. Zaisntaluj je tak jak powino byc, przod 15mm i tyl 17mm i bedzie koksik. Posluchaj kolegów :naughty:

pewnie kolega Malik ma racje montuj dystanse i bedzie oki :good: :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy 19" i et 43 miałem dystanse 15przód i 17mm tył i nic nie tarło

to jestem pełen podziwu Adaś jak to zrobiłeś bo ja przy ET43 fela 18stka 8'' kapcie 235/40 dystans 17 mm wychodzi mi poza obrys auta ;(

A ja się cały czas zastanawiam, czy wlezie mi BBS 18x8,5" ET 32...... :naughty: :gwizdanie: Ale skoro tak, to można śmiało wciągać- hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cały czas zastanawiam, czy wlezie mi BBS 18x8,5" ET 32...... :naughty: :gwizdanie: Ale skoro tak, to można śmiało wciągać- hehehe

Powinno wejść :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fly, masz dystanse ode mnie. Ja przy felach ET45 mialem je na aucie i nic nie tarlo. Zaisntaluj je tak jak powino byc, przod 15mm i tyl 17mm i bedzie koksik. Posluchaj kolegów :naughty:

Zrobie to jutro wieczorem jak tylko wroce do wawy... :wink4:

***

Zmienilem dystanse, przod 15mm, tyl 17mm.

Na razie wyglada, ze nic nie trze przy maks skreconych kolach [jezdzilem tylko po parkingu podziemnym*].

* niestety jedna sruba mi sie spieprzyla i nie moge jej dokrecic ani odkrecic, wiec nie testowalem poki co na ulicy :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* niestety jedna sruba mi sie spieprzyla i nie moge jej dokrecic ani odkrecic, wiec nie testowalem poki co na ulicy :confused4:

dzisas to co Ty z nia zrobiles? probowales WD40? Moze on ja poluzuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisas to co Ty z nia zrobiles? probowales WD40? Moze on ja poluzuje....

Problem w tym, ze to samo co z pozostalymi. Wkrecilem... nie moglem jej jednak dokrecic, wiec zaczalem odkrecac... pupa.

Szarpalem troche, nawet po jezdzie po parkingu znowu probowalem i nic - siedzi, kreci sie w kolko.

Akurat ta sruba byla nieco inna niz reszta, dostalem ja od wulkanizatorow, bo jedna w komplecie trafila sie za dluga i przy dystansie 10mm kolo 'haczyło'. :wallbash:

Jade zaraz do nich, niech sie mecza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisas to co Ty z nia zrobiles? probowales WD40? Moze on ja poluzuje....

Problem w tym, ze to samo co z pozostalymi. Wkrecilem... nie moglem jej jednak dokrecic, wiec zaczalem odkrecac... pupa.

Szarpalem troche, nawet po jezdzie po parkingu znowu probowalem i nic - siedzi, kreci sie w kolko.

Akurat ta sruba byla nieco inna niz reszta, dostalem ja od wulkanizatorow, bo jedna w komplecie trafila sie za dluga i przy dystansie 10mm kolo 'haczyło'. :wallbash:

Jade zaraz do nich, niech sie mecza...

Może zerwałeś gwint i okaże się że trzeba rozwiercać :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis u wulkanizatorow swoich - dali mi namiar na firme, ktora powinna rozwiercic srube.

Bylem u mechanikow swoich - twierdza, ze trzeba wymienic piaste [+ przy okazji lozysko], bo na pewno bedzie uszkodzony gwint w piascie.

Mi sie wydaje, ze to raczej sruba poleciala, a nie piasta... Dzis bede badal temat.[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2009, 09:25_________________________________________________AUDI URATOWANE :decayed:

Pojechalem dzis do serwisu znajomego TOM77 [nota bene 100m od biura ich mam] i pomogli mi.

Wykrecili felerna srube, na szczescie zatrzymala sie na samym poczatku swojego gwintu. Poprawili gwintownikiem i juz jest OK.

Uffff... a wszedzie indziej chcieli mi juz piasty i lozyska wymieniac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poka foty całego samochodu na felach :) zobaczyli audike na takich kołach i wszędzie chcieli Cię narżnąć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrecili felerna srube, na szczescie zatrzymala sie na samym poczatku swojego gwintu. Poprawili gwintownikiem i juz jest OK.

Lepiej wymień śrubę na inną. Bo jeżeli jest miękka to problem za jakiś czas może Ci się powtórzyć i może być gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sruba oczywiscie zostala wypieprzona w kosmos.

:good: Bo już myślałem że przegwintowałeś i dalej zakręciłeś :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mialem wiecej szczescia niz rozumu.

Ukrecila sie juz na poczatku gwintu, gdyby weszla dalej, to czekalaby mnie wymiana piasty, lozyska, robocizna... masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...