Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podskakiwanie i wibracje auta


nolats

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Od początku posiadania mojej b7 mam problem z podskakiwaniem auta na równej drodze przy niższych prędkościach, typu 10-30 km/h. Czuć jak całe auto się buja. W wyższych partiach prędkości samochód cały drży i wibruje z różnym nasileniem, np. przy prędkości 70-80 jest dość znośnie, ale już ok 100-130 jest kiepsko. Powyżej prędkości 130 km/h jest aby lekko to wyczuwalne. Choć czasami się zdarza, że podczas hamowania z dużej prędkości (140-150) wibruje mocno cały tył.

Dodatkowo czasami lubi sobie wibrować drążek zmiany biegów, najbardziej właśnie w przedziałach tych gdzie samochód podskakuje lub drży. 

 

Miałem kilka kompletów kół i opon, na każdych jest tak samo.

 

Sprawdzałem bicie tarcz i piast na tyle, odchylenie na tarczy max 0.04mm, piasta 0.02mm.

 

Nie słychać żadnych zmieniających się dźwięków charakterystycznych dla łożysk, koła również szarpałem i nic nie wyczułem. 

Amortyzatory powyżej 70%

 

Zastanawiam się teraz nad przegubami wewnętrznymi. Czy to może być od tego? Zaznaczam, że podskakiwanie i drżenie występuje podczas przyspieszania oraz podczas jazdy na luzie i hamowania. 

Jak to sprawdzić? Ogólnie żadnych dziwnych stuków podczas mocnego skręcania nie słyszę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciągnij hamulec ręczny, złap za półosie i kręć nimi w obie strony, jak mają luz to wyczujesz.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś kolego przyczynę tego podskakiwania ? U mnie tak podskakuje ale prawe koło i podczas ruszania na skręconej mocno kierownicy w lewo a dziś przy skręcpnej w prawo podczas hamowania. Jakbym na jakieś duże kamienie wjeżdżał i strzela jakby coś przeskakiwało. Myślę, że to przegub ale nie wiem już sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...