Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uciekający płyn chłodniczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
14 godzin temu, Patrykbfb napisał:

Sprawdź czy nie cieknie z termostatu i sprawdź też kruciec z tyłu głowicy przy ścianie grodziowej tam jest czujnik temperatury g62. Często tam cieknie, z tego kućca wychodzi przewód do nagrzewnicy jest tam szybkozkacze które po latach rozpada się w rękach. Być może się ukryszylo jak ktoś przewodami od nagrzewnicy ruszał.

Przy nagrzewnicy były robione uszczelki bo puszczały, jakby g62 padł to lało by się jak z wiadra

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam.

W mojej audi a4b7 z 2005 roku .

Kopcił i płyn w oleju , wymieniłem chłodnicę oleju i było ok przez 2 miesiące.

Teraz znów płyn ucieka do oleju ,widać pod korkiem specyficzny smar .

W zbiorniku nie widać oleju ,a test na co2 wyszedł negatywnie.

Może ktoś może ma jakiś pomysł co może być przyczyną .

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Może chłodnice oleju kupiłeś podłej jakości ?? Może używaną i powiedziała już dość ??

To, że test CO2 nie wyszedł pozytywny to nie znaczy, że nie ma przedmuchu na uszczelce lub pęknięcia między kanałem wodnym i olejowym.

Opublikowano
10 godzin temu, Elhape napisał(a):

Może chłodnice oleju kupiłeś podłej jakości ?? Może używaną i powiedziała już dość ??

To, że test CO2 nie wyszedł pozytywny to nie znaczy, że nie ma przedmuchu na uszczelce lub pęknięcia między kanałem wodnym i olejowym.

Chłodnica Febi , taką polecił mi mechanik .

Jak mogę jeszcze sprawdzić UG lub gdzie jest wyciek?

Może pigment na UV pomoże ?

Opublikowano
W dniu 25.01.2023 o 11:39, pawel3001 napisał(a):

Chłodnica Febi , taką polecił mi mechanik .

Jak mogę jeszcze sprawdzić UG lub gdzie jest wyciek?

Może pigment na UV pomoże ?

Dodałem płyn chłodniczy .

Po 2 tyg płynu prawie nie ma .

Korek wygląda w ten sposób od oleju .

Ten między 50-90 stopni i nie kopci .

 

IMG_20230127_142351.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 25.01.2023 o 00:48, Elhape napisał(a):

Może chłodnice oleju kupiłeś podłej jakości ?? Może używaną i powiedziała już dość ??

To, że test CO2 nie wyszedł pozytywny to nie znaczy, że nie ma przedmuchu na uszczelce lub pęknięcia między kanałem wodnym i olejowym.

U mnie tez Febi wjechała

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.