Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B8 zablokowana nawigacja

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Planuję zakup Audi A4 B8. Ma zablokowaną nawigację, nie można wyjąć płyty z czytnika znajdującego się na konsoli środkowej. Czy coś można z tym zrobić? Czy wiąże się to z wyminą dysku bo wizytą w ASO? Jakie są z tym związane koszta?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Opublikowano

Który rok produkcji auta? Jaka nawigacja ? MMI 2G? MMI3G, MMI3G+?

Opublikowano

Hej , gdzieś na forum był taki temat .

Jeśli auto było z jakiejś firmy , floty to może mieć wbudowaną blokade fabryczną.

Z tego co czytałem można to zrobić przez VCDS albo MMI .

Podejdź do fachowca , który ogarnia VCDS-a jakiś elektromechanik i powinien ogarnąc :)

 

Opublikowano
  • Autor
14 minut temu, Muskel1 napisał:

Który rok produkcji auta? Jaka nawigacja ? MMI 2G? MMI3G, MMI3G+?

2014, MMI3G

Opublikowano

Więc MMI 3G nie ma mapek na płycie DVD tylko na karcie SD, więc płyta, która siedzi w napędzie to na pewno nie mapki. 

Opublikowano
20 minut temu, Koziar993 napisał:

Hej , gdzieś na forum był taki temat .

Jeśli auto było z jakiejś firmy , floty to może mieć wbudowaną blokade fabryczną.

Z tego co czytałem można to zrobić przez VCDS albo MMI .

Podejdź do fachowca , który ogarnia VCDS-a jakiś elektromechanik i powinien ogarnąc :)

 

W MMI 3G nie ma czegoś takiego.

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Więc MMI 3G nie ma mapek na płycie DVD tylko na karcie SD, więc płyta, która siedzi w napędzie to na pewno nie mapki. 

Tak w slotach kart sa dwie karty sd z oznaczeniem map, w schowku 2 opakowania płyt z zawartością 3 płyt :), przycisk eject nie reaguje

obraz.png.992f5f37dfd54ed4e976e6a6468649cc.png

Opublikowano

Podepnij auto pod komputer i sczytaj błędy, być może coś będzie zapisane. 

Opublikowano
1 minutę temu, Muskel1 napisał:

W MMI 3G nie ma czegoś takiego.

Jeszcze wtedy nie wiedziałem , że to MMI 3G . Sorki !: D

Opublikowano
  • Autor

Komputer nie pokazał błędów

 

Opublikowano
39 minut temu, Marconi napisał:

Czy coś można z tym zrobić? Czy wiąże się to z wyminą dysku bo wizytą w ASO? Jakie są z tym związane koszta?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Być może mechanizm wyrzucania płyty się zblokował i po rozebraniu można to uruchomić. Możliwe że jest inna usterka napędu. Trudni postawić diagnozę na odległość nie mając napędu w ręku. Jak pojedziesz do ASO u nich tylko jedna opcja jest możliwa, wymiana MMI na nowe  o koszta nawet nie pytaj. Musisz jechać do kogoś, kto naprawia i zajmuje się MMI, lub wymontować i wysłać do kogoś. W najgorszym wypadku będziesz musiał kupić używkę i podmienić. Samemu nie dasz rady bo na MMI jest ochrona komponentu, którą należy ściągnąć oraz wszystko poprawnie zakodować . 

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Być może mechanizm wyrzucania płyty się zblokował i po rozebraniu można to uruchomić. Możliwe że jest inna usterka napędu. Trudni postawić diagnozę na odległość nie mając napędu w ręku. Jak pojedziesz do ASO u nich tylko jedna opcja jest możliwa, wymiana MMI na nowe  o koszta nawet nie pytaj. Musisz jechać do kogoś, kto naprawia i zajmuje się MMI, lub wymontować i wysłać do kogoś. W najgorszym wypadku będziesz musiał kupić używkę i podmienić. Samemu nie dasz rady bo na MMI jest ochrona komponentu, którą należy ściągnąć oraz wszystko poprawnie zakodować . 

Czy ta zablokowana plyta moze miec wpływ na blokade nawigacji? Jak w takim razie odblokować

Opublikowano

Płyta nie ma wpływ na nawigację. Mapki są wgrane na twardym dysku MMI. Jeżeli nie działają to coś jest z MMI nie tak.

Opublikowano
  • Autor

ok. jutro postaram się coś ogarnąć. Jak rozwiąże problem dam znać. Dzięki za szybkie odpowiedzi

Opublikowano

Pokazuje się jakiś komunikat na wyświetlaczu gdy uruchomisz navi czy skąd wiesz, że navi jest zablokowana?

Opublikowano
  • Autor

Navigation data is blocked

Opublikowano

Ktoś wgrał mapy bez aktywacji. 

Opublikowano
  • Autor

Gdzie można znaleźć klucz do aktywacji 

Opublikowano

Nie ma uniwersalnego klucza aktywującego. Wszystko zależy od wersji mmi (basic lub high) oraz wersji zainstalowanego softu i mapek.Trzeba odpowiedniego wyszukać.

Edytowane przez Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.