Skocz do zawartości
IGNOROWANY

żółty odcień Bi-xenon D5S - 2016


Rokx

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Wczoraj wymieniłem obustronnie żarniki, musiałem wymienić bo jeden się przegrzewał i nie chciał się odpalać. Zamówiłem z allegro takie same jak oryginalne (sprzedawca pisał że oryginalne). Po założeniu przez 5/6 sekund świecą na biało, jak powinny później wpadają w kolor żółty. Dołączam zdjęcie. Pytanie czy to coś w elektryką się stało czy po prostu żarnik to podroby i dlatego tak świecą, Mechanik mówił że to przejściowe że muszą się dopalić bo są nowe

zamawiałem te: 

ALLEGRO.PL

 

299766295_863645291688195_6831777969608943662_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupione żarniki mają po prostu niższą temperaturę światła (czym niższa temperatura światła tym bardziej żółte). Mają jakieś 4100-4200  Kelvin. Philips standard ogólnie ma niższą temp. światła niż Osram.  

 

Mogłeś kupić takie (4800 K):

 

LICHTEX.DE

Xtreme Vision GENERATION 2 Sehen Sie jede Unebenheit, jede Kurve und jedes Hindernis...

lub takie (4400 K):

 

M.MOTOINTEGRATOR.DE

Glühlampe Xenon OSRAM D5S Standard 13,2V, 31W - u.a. ✓ gratis Rückversand ✓ Beste Preise ✓...

 

Oba mają nieco wyższą temp. światła więc będą nieco bielsze.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, tak jak myślałem.. chciałem zaoszczędzić to zapłacę 2x tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te najtańsze mają niską temp. światła ale ogólnie wielkiej zmiany nie oczekuj po wsadzeniu nawet tych podanych. Niestety ale te żarniki D5S nie są produkowane na taką skalę jak D1S czy D3S. Osram ma w swojej palecie Osram Cool Blue Intense ale tylko do jako D1S, D3S oraz D8S. Są one dużo bielsze niż jakiekolwiek dostępne na rynku żarniki (posiadające homologację). Era xenonów dobiega końca i zostaje wyparta przez led więc nie spodziewałbym się jakiś nowych bielszych żarników na rynku. Oferta raczej będzie coraz słabsza  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, czyli najlepiej przyszłościowo zmienić lampy na matrix ledy lub ledy

Edytowane przez Rokx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohhh, to aż takie koszta? myślałem że w max 10k by się udało zamknąć z kodowaniem nowych lamp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same lampy matrix to cena 3500-4000 zł, do tego sterowniki lamp 4 sztuki, do tego wymiana BCM1, zderzak i wszystkie elementy pod spryskiwacze, przeróbka instalacji, parametryzacja i kodowanie w kilku sterownikach itp. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak mi się ode chciało.. dzięki Ci bardzo za pomoc i wytłumaczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej i taniej jest przejść z xenon na zwykłe led ale to keż kilka tyś. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę musiał rozeznać się cenowo, najlepiej pewnie do aso podjechać aby wycenili na oko ile to będzie kosztować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO Ci nie zrobią przekładki z Xenon na LED bo nie mają takiej możliwości. Co najwyżej mogą Ci części wyszukać i sprzedać. Szukaj kogoś, kto się takim czymś zajmuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, ale dalej lekko w szoku jestem ze po wymianie jest taka różnica między oryginałem który był a tym :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mają 35W a nie 25W co może przyczynić się do wypalenia odbłyśników.

2. Utrata homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...