Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rysy na plexi od zegarów


Banialuka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum,

piszę w sprawie auta odebranego z początkiem roku,

otóż na plexi zegarów mam płytkie , liczne zarysowania koliste na wyświetlaczu standardowych zegarów licznika -zauważyłem je podczas podróży w słoneczny dzień,  kiedy słońce padało na nie.Za wczasu- nie czyściłem ich:) Zgłosiłem sprawę do ASO, ale odpisali, iż takie liczniki wymieniają tylko do 1000 km,  miałem w momencie zauważenia wady 1800 km. Chciałbym się dowiedzieć , czy można liczyć na Audi w takich sprawach?czy jest w podobnej sytuacji. Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

1.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał ciężko udowodnić, że takie auto odebrałeś. Są to uszkodzenia wynikłe z czyszczenia plexi, więc uszkodzenia mechaniczne nie np.  związane z wadą fabryczną i powołanie się na gwarancję będzie pewnie odrzucone.  

Spróbować warto, w najgorszym wypadku odmówią. Pozostanie albo z takimi ryskami jeździć albo wyciągnąć licznik i spolerować  

Edytowane przez Muskel1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wydaje mi się że te rysy nie są spowodowane przez czyszczenie, są za bardzo "idealne" i równomierne na całej plexi. Dodatkowo dziwi fakt limitu kilometrów ( 1 tys.), co jest absurdalne . W serwisie tez stwierdzili ze wada ale maja związane ręce z racji przebiegu. W salonie stało nowe audi z przebiegiem 5km i też miało taki defekt. Najgorzej że Audi nie widzi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit kilometrów jest spowodowany tym, że km wolno dopasować do max. 1000 km. Tzn. jeżeli wsadzą nowy licznik wolno im stan licznika dopisać do max 1000 km, później jest to hardwerowo niemożliwe i ustawowo zabronione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO nie wstawią Ci VC bo nie mają możliwości zaadaptowania go, jeżeli auto wyjechało z fabryki bez VC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. To już nie ma możliwości  ,w tym momencie ,wymiany zegarów na te same tylko nowe? Co w sytuacji, gdyby zostały uszkodzone?

Edytowane przez Banialuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Banialuka napisał:

Co w sytuacji, gdyby zostały uszkodzone?

Wstawią nowy ale nie dopasują przebiegu. Auto będzie miało 1800 km a na liczniku 0 lub 1000 (jeżeli dopasują do 1000). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne , dzięki za pomoc.  Aczkolwiek dziwi mnie zachowanie ASO ,bo jednak nowe auto z taką wadą.  Sam bym tego nie zauważył gdyby nie promienie słońca. Jak pada słońce na dolna część zegara to przez te rysy tworzy się "łuna" przez co słabo są czytelne. Na początku roku nie było takich dni a zauważyłem jak się zrobiło ciepło i niestety przybyło km:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostować. Jeżeli masz nowy licznik istnieje możliwość korekty przebiegu, jeżeli licznik ma przebieg mniejszy niż 100 km, później jest to niemożliwe. Czyli nie da się przeprowadzić później korekty. Jeżelibyś kupił nowy licznik w ASO powinni dopasować przebieg. W ten sposób to było. Sorry za wprowadzenie w błąd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu,  jestem trochę zniesmaczony polityką marki uważanej za premium.  Przecież to nowe auto, takie idealne  rysy ciężko "namalować" mikrofibrą a oni odrzucają rozszczenia bo przejechane powyżej 1000km. Kiedy człowiek miał to wcześniej zauważyć? Tymbardziej , że mistrz serwisu stwierdził, że to wada,  ale co mają zrobić jak tip audi - powyżej 1000 km nie wymieniamy na gwarancji  .

Czy w innym serwisie moga podejść do tego inaczej ,czy to taka polityka całej marki?

Jak np.z listwami szyb po ciężkiej chemii ??

a83b4594b378af6e37ae9ca3d0f3f976.0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować w innym ASO. Najwyżej też odmówią. Co z tymi listwami jest nie tak? Nie widać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej listwa  z ramy szyby avanta - tak jakby zeszła farba,jest matowa, nie błyszczy się, po lewej jak od nowości ramy drzwi tylnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze , czy trudno wymienić zegary? Chodzi mi czy w aso moga coś uszkodzić przy okazji?wymiana nie spowoduje że będzie slychać trzaski itp. w trakcie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie kolegę Muskel1 ,

Czy mógłbym napisać wiadomosc na priv? Bo aktualnie  nie mogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem.

Sprawa poszła dalej z zegarami.  Otóż przyszły nowe( mialem wymienic na własny koszt). Po obejrzeniu ich jeszcze przed montażem okazało się,  że mają podobne zarysowania co zegary w moim aucie. Szok!! Takie wyszły z  fabryki.  ASO nie chce reklamować moich bo przejechane ponad 1 tys km ,tylko reklamują te co przyszły.  Aż nie chce się wierzyć.  Jakieś rady? Do boku już poszło.  Znajomy z branzy moto mówi, żeby pisać na tvn turbo hehe

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...