Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podskakujące koło


marcinps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i opiszę mój problem w moim odczuciu podskakującego koła, kiedy ruszam i auto rozpędzi się do około 40-50 km/h to odczuwalne jest dość wyraźnie podakakiwanie koła po stronie kierowcy, po przekroczeniu jest spokój do około 75-80 km/h i tu już są dużo mniejsze drgania tak się dzieje jak ruszam normalnie jak zaś mu dam troszkę bardziej po garch to tego nie ma. Następny objaw nie wiem czy ma związek z tym ale jak szybko podczas jazdy nacisnę kilka razy szybko gaz obroty same bardzo się podniosą i na chwilę się przyweszą i po około 2-3 sekundach spadają do powiedzmy poziomu z przed dodania gazu, co również udało mi się zaobserwować to na równej drodze minimalnie wyczuwalne jest drganie lewego koła tak jak by się jechało po nierównościach. Nadmienię ze wachacze nowe, przeguby i nowy olej w skrzyni automatycznej, również nowe opony w porządku i co jeszcze udało mi się wyłapać to to że problem jest bardziej wyczuwalny po dłuższej jeździe błędów na kompie brak skrzynia zmienia begi super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Muskel1 napisał:

Amortyzatory.

No to trzeba będzie rozebrać i sprawdzić, jeżeli amor leży to kolejny wydatek? no to chyba już trzeba będzie w kita zainwestować albo gwint?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Sprawdź na stanowisku kontroli amortyzatorów.

Amory ok mogę sprawdzić ale problem jest taki że te dolegliwości czyli zawieszające się obroty i podskakiwanie pojawiły się jednocześnie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze naszło mnie coś odnośnie mojego problemu, a jak ma się sprawa z dyferncjałem czy jeżeli będzie miał luz czy może to się właśnie objawiać takim problemem? I jeszcze jedno pytanko czy tam wchodzi inny olej i jak tak to jaki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...