Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akumulator


filss110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Grupowicze potrzebuję pomocy odnośnie akumulatora. Aktualny to 75 Ah 800A AGM i juz takich nie ma tylko serwis za 2 k, czy 80Ah czyli o większych wymiarach zmieści się bez problemu do samochodu? Nie mam jak tego aktualnie sprawdzić a muszę szybko kupić akumulator. Proszę o szybką pomoc!

 

z góry dziękuje za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc 80, byle rozmiarowo byl dobrany. Nie dales informacji jaki silnik itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieści się ale z zakodowaniem będzie problem bo oryginalnie nie było 80 Ah AGM.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Muskel1 napisał:

Zmieści się ale z zakodowaniem będzie problem bo oryginalnie nie było 80 Ah AGM.

 

jak to? Czy kodowanie ma tutaj jakiekolwiek znaczenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator należy po wymianie zarejestrować w systemie zarządzania energią, żeby system "wiedział" co to za akumulator tam siedzi, jak go ładować i jak pobierać z niego energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Akumulator należy po wymianie zarejestrować w systemie zarządzania energią, żeby system "wiedział" co to za akumulator tam siedzi, jak go ładować i jak pobierać z niego energię.

o lol no wez nie gadaj. To niezle jaja. Czy to mozna z poziomu MMI zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego sie nie spodziewalem ze takie rzeczy ;) choc mysle ze jak jest 75Ah i zalozymy 80 to wszystko bedzie dzialalo poprawnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to nowe rozwiązanie techniczne, już B8 i A6 C6 to miały.

Jak wsadzi 80Ah będzie musiał zakodować kodem z aku 75Ah, to oznacza, że w najgorszym wypadku nie będzie doładowywało aku na 100% .

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, filss110 napisał:

Witam, 

Grupowicze potrzebuję pomocy odnośnie akumulatora. Aktualny to 75 Ah 800A AGM i juz takich nie ma tylko serwis za 2 k, czy 80Ah czyli o większych wymiarach zmieści się bez problemu do samochodu? Nie mam jak tego aktualnie sprawdzić a muszę szybko kupić akumulator. Proszę o szybką pomoc!

 

z góry dziękuje za pomoc 

Uzupełnij proszę poprawnie profil i zmień w tytule z S4 na A4 bo S4 nie miało aku 75Ah tylko o dużo większej pojemności:wink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do AKU to zdziwiony jestem ze np. jak sprawdzalem w Q5 80a 2.0 TFSI 252KM seryjnie wkladaja wlasnie 75Ah. Natomiast jak sprawdzam na jakiejkolwiek stronie doboru aku - czy to Varta, Bosch, centra itp to nigdy tak "malego" nie pokazuje, zawsze wieksze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość aku zależna jest nie tylko od silnika ale także od wyposażenia. Czym więcej odbiorników energii tym większe aku. 

Nie ma w tej chwili chyba (poza ASO) aku 75Ah AGM. Może kiedyś się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Muskel1 napisał:

Wielkość aku zależna jest nie tylko od silnika ale także od wyposażenia. Czym więcej odbiorników energii tym większe aku. 

Nie ma w tej chwili chyba (poza ASO) aku 75Ah AGM. Może kiedyś się pojawią.

no tu Cie zaskocze. Mowa o Q5 w najbogatszej wersji Prestige - wlasciwie wszystkie cuda - i tam wlasnie seryjnie byl 75Ah...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzynowy silnik 4 cylindrowy  nie potrzebuje dużo energii do rozruchu.

V6 TFSI lub Diesel mają już większe aku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, padł mi akumulator i chcę go wymienić. Stary to Varta 7P0 915 105 A, 12V 75Ah 420A. Myślałem kupić nowy AGM 80ah 800A Varta lub Exide. Druga sprawa to w samochodzie zostały wymienione Lampy przednie oraz tylnie (xenon + zwykłe tył) na matrix przód oraz tył tył led. Czy do tych lamp producent przewidywał mocniejszy akumulator? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...