Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie wentylatora


KrzysiekPl
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez KrzysiekPl,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu mam problem z moją A4. Otóż wentylator chłodnicy łapie "zawiechy" i czasami pracuje cały czas aż do zgaszenia silnika. Po tym jak wyłączy się razem z zapłonem a temperatura spadnie do 60 stopni, to przy uruchamianiu silnika od razu się załącza... Po chwili się wyłącza i jest ok. Co może być przyczyną? Termostat, czujnik temperatury? Miałem to już rok temu, wtedy mechanik znalazł jakiś błąd na komputerze, skasował i do tej pory było ok ale teraz problem wrócił.  Dodam, że temperatura cały czas jest 90 stopni. Nie rośnie niebezpiecznie ani nie spada. Tylko ten wentylator... Przerabiał ktoś może podobny problem u siebie? Proszę o poradę. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij program diagnostyczny i odczytaj błędy, prawdopodobnie będzie błąd ze sterownikiem wentylatora, może też być uszkodzony przekaźnik na podszybiu.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Witam. Wracam do tematu wcześniej opisanego. Otóż podpiąłem kompa i o dziwo nie ma żadnych błędów. Sęk w tym, że teraz chwilowo jest wszystko ok. Czy to możliwe, że jak jest wszystko dobrze, to komputer nie widzi tego? Czy błąd powinien się wyświetlić nawet, gdy chwilowo jest dobrze? Ciężko tak utrafić, żeby podjechać do mechanika w tej samej chwili co wentylator zaczyna nieprawidłowo pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...