Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewody filtra paliwa


Pioteroo1225
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez OLIVER,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent A4 B7 2.0TDI BLB.  Chciałbym zrobić bezpośrednią płukankę wtrysków. Podpowie ktoś które przewody zostają a które do puszki z preparatem  bo nie mam pojęcia który od czego jest. Żeby było mi łatwiej to ponumerowałem je więc może ktoś powie który za co odpowiada i jak tą płukankę zrobić. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

307154807_811115643356518_8683193969776889298_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robiłem płukanek, specem nie jestem ale : 1,2 to zasilanie z baku do pompy,       3,4 to powrót nie wykorzystanego paliwa z pompy do baku

 

Czyli jakbyś chciał bezpośrednio zasilić paliwem z jakiegoś karnista czy coś z pominięciem filtra to 2, z filtrem to 1... 1 to idzie prosto z baku

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

1-3 mostkujesz by nie lało ci się paliwo podczas czyszczenia   , 2-4 wkładasz do pojemnika z preparatem i odpalasz  Obserwuj jak będzie się kończył preparat to gasisz i wężyki na swoje miejsca na filtrze i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, OLIVER napisał:

1-3 mostkujesz by nie lało ci się paliwo podczas czyszczenia   , 2-4 wkładasz do pojemnika z preparatem i odpalasz  Obserwuj jak będzie się kończył preparat to gasisz i wężyki na swoje miejsca na filtrze i tyle 

Dokladnie tak jak kolega napisal. Od siebie dodam ze jak masz w zestawie do plukania jednorazowy filterek to ja zakladalem go na zasilaniu czyli na 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko zrobiłem tak jak tu piszecie i ogólnie zamiast zaciągać ten środek to lało mi się paliwo do pojemniczka,nic nie wciągało. Co mogłem źle zrobić ? Ten przewód 1,3 trzeba rzem z mostkowac złączka,i na filtrze też mostek zrobić ? Auto to Audi A4 B7 z 2006 r 2.0 TDI 170 km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki mostek na filtrze? Z filtra odpinasz wszystkie przewody i jest on calkowicie pominięty. 1 i 3 mostkujesz a 2 i 4 wkladasz do pojemniczka z preparatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli przewody 1 i 3 łącze razem ze sobą a pod 2 I 4 podłączam przewody do puszki,i pod 2 podpinam filterek I powinno być ok tak ? A nie zaowietrze auta jak będę tak robił ? Ja coś ewidentnie źle zrobiłem bo mi paliwo lało się do pojemnika a nic nie wciągało 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...