Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8t- hałaśliwy problem


adrian98_B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem a4 b7 1.8t avant. Od pewnego czasu zauważyłem glosniejsza pracę mojego auta na zimnym silniku. Niewiem czy tak było od początku gdy go kupiłem. Być może było tylko nie zwróciłem na to uwagi, lub też wcale tego nie było. A mianowicie po odpaleniu silnika na zimnym zauważalna jest glosniejsza praca przez Ok. 30 sekund po czym w jednym momencie cichnie, dodam że raczej to nie jest ssanie, bo w momencie wyciszenia pracy ssanie jeszcze działa dopiero po jakimś czasie obroty spadają. Ciężko jest to tak słowami opisać. Może ktoś miał podobny problem. Oczytalem się różnych opinii na internecie. Jedni mówią że to może być napinacz łańcuszka inni o pompie powietrza wtórnego. Sam już nwm. Błagam pomóżcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adrian98_B7 napisał:

Witam. Jestem posiadaczem a4 b7 1.8t avant. Od pewnego czasu zauważyłem glosniejsza pracę mojego auta na zimnym silniku. Niewiem czy tak było od początku gdy go kupiłem. Być może było tylko nie zwróciłem na to uwagi, lub też wcale tego nie było. A mianowicie po odpaleniu silnika na zimnym zauważalna jest glosniejsza praca przez Ok. 30 sekund po czym w jednym momencie cichnie, dodam że raczej to nie jest ssanie, bo w momencie wyciszenia pracy ssanie jeszcze działa dopiero po jakimś czasie obroty spadają. Ciężko jest to tak słowami opisać. Może ktoś miał podobny problem. Oczytalem się różnych opinii na internecie. Jedni mówią że to może być napinacz łańcuszka inni o pompie powietrza wtórnego. Sam już nwm. Błagam pomóżcie. 

Ta glosniejsza praca którą opisałeś powoduje na 100 procent pompa Sai która pracuje po odpaleniu ziemnego silnika. Jest to system dogrzewania katalizatora (zbędna ekologia) często te pompy się zacierają bo są dość nisko umiejscowione dostaje się do nich woda i wtedy hałasują. Poprawna praca pompy przypomina dźwięk odkurzacza. Nie masz się czym martwić silnik nie wybuchnie :)

Edytowane przez Patrykbfb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze później postaram się podesłać filmik. Może będzie to słyszalne. Dodam że ten dźwięk wydaje się jakby to była normalna praca tylko głośniejsza. Po tych 30 sekundach silnik momentalnie się wycisza a że ssania schodzi po następnych kilkunastu sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak się przysłuchałem że na tym pierwszym filmiku koło 32 sekundy slychac tak jakby coś się wyłączało być może to faktycznie ta pompa sai. Doradźcie proszę, bo ja w mechanice jestem kompletny laik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sai słychać na pewno ale, a czy cos jeszcze jest nie tak to odepnij tą pompę i sie dowiesz na 100%

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przem8 napisał:

Sai słychać na pewno ale, a czy cos jeszcze jest nie tak to odepnij tą pompę i sie dowiesz na 100%

Ale taka praca sai oznacza że już powoli niedomaga czy to jest poprawna praca? A co do odłączania jej to podjadę z tym do mechanika jakiegoś któregoś dnia bo ja z mechaniki niestety laik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adrian98_B7 napisał:

Ale taka praca sai oznacza że już powoli niedomaga czy to jest poprawna praca?

Nie zawracaj sobie tym głowy.

MIałem w idealnym stanie ale sprzedałem za śmieszne pieniądze, była bezszelestna. Cena nowej 1000zł.

Zawsze można to wywalić jak padnie i usunąć w sofcie, wyjdzie taniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

Nie zawracaj sobie tym głowy.

MIałem w idealnym stanie ale sprzedałem za śmieszne pieniądze, była bezszelestna. Cena nowej 1000zł.

Zawsze można to wywalić jak padnie i usunąć w sofcie, wyjdzie taniej :P

Narazie nie będę sobie zawracał tym głowy. Przy okazji podjadę do znajomego mechanika to sprawdzi. Przed chwilą sprawdzałem cenę takiej pompy powietrza wtórnego. Na allegro koszt takiej pompy z dobrymi ocenami Ok.400 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...