Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Doświetlenie zakrętów z głównej lampy


Maroni1979
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Maroni1979,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie zakupiłem A4b8 lift 2012r i posiadam bixenony z żarówkami H7. Zakodowanej VCDS doświetlenie zakrętów w halogenach ok działa natomiast pytanko czemu i kiedy powinny zapalać się H7 w głównych lampach. Żarówki wymieniłem na nowe błędów brak oco z nimi chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij sobie proszę poprawnie profil.

Masz lampy bixenon skrętne. To znaczy, że masz lampy ze skrętnymi soczewkami (dynamiczne doświetlanie zakrętów). Dodatkowo posiadają te lampy funkcję statycznego doświetlania, właśnie za pomocą tej żarówki H7 w lampie, a nie za pomocą przeciwmgielnych w zderzaku. Aby zarówno dynamiczne jak i statyczne doświetlanie było aktywne, wyłącznik świateł musi być ustawiony w pozycji "Auto".
Zamiast brać się za jakieś kodowania i je kompletnie rozwalać,  gorąco polecam zapoznanie się z instrukcją obsługi, tam wszystko jest opisane.

Przywróć sobie pierwotne kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 19:38, Muskel1 napisał:

Uzupełnij sobie proszę poprawnie profil.

Masz lampy bixenon skrętne. To znaczy, że masz lampy ze skrętnymi soczewkami (dynamiczne doświetlanie zakrętów). Dodatkowo posiadają te lampy funkcję statycznego doświetlania, właśnie za pomocą tej żarówki H7 w lampie, a nie za pomocą przeciwmgielnych w zderzaku. Aby zarówno dynamiczne jak i statyczne doświetlanie było aktywne, wyłącznik świateł musi być ustawiony w pozycji "Auto".
Zamiast brać się za jakieś kodowania i je kompletnie rozwalać,  gorąco polecam zapoznanie się z instrukcją obsługi, tam wszystko jest opisane.

Przywróć sobie pierwotne kodowanie.

E6F84F9C-294F-42E0-BD6C-84474BA02A11.thumb.jpeg.c89513b830f8c1b40d276c078c329166.jpeg0CC8671B-FBBE-4840-8271-72D327909850.thumb.jpeg.03c528e37ed3e25d04cbbf0a8fb24c60.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej, bixenon skrętny. Ustaw wyłącznik świateł w pozycję "Auto" to zaświecą po zmroku i soczewki będą też poruszały się z ruchem kierownicą (w czasie jazdy, nie na postoju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Dziękuje za informację, w dniu dzisiejszym odkoduje „głupie” kodowanie co zrobiłem na sztywno VCDS doświetlenie halogenami i zobaczymy jaki będzie efekt na załączniku Auto, a na postoju sprawdzę czy H7 włącza się czy również tylko w trybie jazdy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H7 powinny się włączać także na postoju przy skręcie kierownicą lub aktywowaniu kierunkowskazu (jeżeli dobrze pamiętam, gdyż już od prawie 2 lat nie mam B8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyczne doświetlanie zakrętów aktywowane jest gdy skręcisz kierownicą (skręcając np. na skrzyżowaniu) lub gdy uruchomisz kierunkowskaz (sygnalizując zamiar skrętu) zwalniając i  dojeżdżając do skrzyżowania (zanim ruszysz kierownicą by skręcić).

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...