Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolki ABS i ESP


dominik17

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

Mam problem z kontrolkami abs i esp. Sprawdziłem vagiem i pokazuje błąd czujnika obrotu koła w lewym przednim kole przy czym czujnik jest już wymieniony przeze mnie na nowy ( kamoka ). Następnie sprawdziłem wizualnie kostkę przy pompie abs po czym pojawił się błąd z komunikacją z ECU. Moglibyście podpowiedzieć co mogę sprawdzić żeby pozbyć się tych błędów. Czytałem, że jakość przepływomierza może mieć jakiś wpływ na te kontrolki ( choć absolutnie nie wiem jakim cudem ) - mimo to sprawdziłem grupę 3 i w teście dynamicznym mam około 91 g/s więc trochę mało. Błędy wyskakują tak samo na odłączonym przepływomierzu. 

błędy.png

przepływomierz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2022 o 16:02, dominik17 napisał:

Mam problem z kontrolkami abs i esp. Sprawdziłem vagiem i pokazuje błąd czujnika obrotu koła w lewym przednim kole przy czym czujnik jest już wymieniony przeze mnie na nowy

Kontrolki palą się cały czas ? Masz vcds?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam vcds'a. Mam vag com. Kontrolki świecą się cyklicznie. Czasem przekręcę kluczyk i już świecą czasem aktywują się podczas jazdy. Gasną gdy zgaszę auto " na sprzęgle" i odpalę podczas jazdy. Dzisiaj wyjąłem nadkole i kable wyglądają w porządku. Woda też się tam nie dostała. Jutro jeszcze spróbuję sprawdzić czy ta koronka zębata przy czujniku jest cała.. może jest syf z klocków na niej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dominik17 napisał:

Nie mam vcds'a. Mam vag com. Kontrolki świecą się cyklicznie. Czasem przekręcę kluczyk i już świecą czasem aktywują się podczas jazdy. Gasną gdy zgaszę auto " na sprzęgle" i odpalę podczas jazdy. Dzisiaj wyjąłem nadkole i kable wyglądają w porządku. Woda też się tam nie dostała. Jutro jeszcze spróbuję sprawdzić czy ta koronka zębata przy czujniku jest cała.. może jest syf z klocków na niej. 

Sterownik abs do wymiany / regeneracji, częsta przypadłość.

Ja mam ten sam błąd lewego przedniego koła, z początku kontrolki pojawiały się w losowym momencie a na chwilę obecną już całkowicie nie mogę się połączyć ze sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze to koło zębate. Przynajmniej wyeliminuje jedną z możliwości. W ostateczności zostanie wymiana sterownika. Dzięki za sugestię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...