Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kontrolki ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć Wam,

Mam problem z kontrolkami abs i esp. Sprawdziłem vagiem i pokazuje błąd czujnika obrotu koła w lewym przednim kole przy czym czujnik jest już wymieniony przeze mnie na nowy ( kamoka ). Następnie sprawdziłem wizualnie kostkę przy pompie abs po czym pojawił się błąd z komunikacją z ECU. Moglibyście podpowiedzieć co mogę sprawdzić żeby pozbyć się tych błędów. Czytałem, że jakość przepływomierza może mieć jakiś wpływ na te kontrolki ( choć absolutnie nie wiem jakim cudem ) - mimo to sprawdziłem grupę 3 i w teście dynamicznym mam około 91 g/s więc trochę mało. Błędy wyskakują tak samo na odłączonym przepływomierzu. 

błędy.png

przepływomierz.png

Opublikowano

Wiązka do czujnika.

Opublikowano
  • Autor

Wiesz może jakie napięcia powinny być na kostce?

Opublikowano

Napięcie akumulatora. Mierzone na wpiętej wtyczce od tyłu.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki, sprawdzę i dam znać 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Przepraszam, że tyle zeszło. Na różowym przewodzie pokazuje 11,4 V

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, dominik17 napisał:

Przepraszam, że tyle zeszło. Na różowym przewodzie pokazuje 11,4 V

IMG_20221018_163312.jpg

Opublikowano
W dniu 8.10.2022 o 16:02, dominik17 napisał:

Mam problem z kontrolkami abs i esp. Sprawdziłem vagiem i pokazuje błąd czujnika obrotu koła w lewym przednim kole przy czym czujnik jest już wymieniony przeze mnie na nowy

Kontrolki palą się cały czas ? Masz vcds?

Opublikowano
  • Autor

Nie mam vcds'a. Mam vag com. Kontrolki świecą się cyklicznie. Czasem przekręcę kluczyk i już świecą czasem aktywują się podczas jazdy. Gasną gdy zgaszę auto " na sprzęgle" i odpalę podczas jazdy. Dzisiaj wyjąłem nadkole i kable wyglądają w porządku. Woda też się tam nie dostała. Jutro jeszcze spróbuję sprawdzić czy ta koronka zębata przy czujniku jest cała.. może jest syf z klocków na niej. 

Opublikowano
16 minut temu, dominik17 napisał:

Nie mam vcds'a. Mam vag com. Kontrolki świecą się cyklicznie. Czasem przekręcę kluczyk i już świecą czasem aktywują się podczas jazdy. Gasną gdy zgaszę auto " na sprzęgle" i odpalę podczas jazdy. Dzisiaj wyjąłem nadkole i kable wyglądają w porządku. Woda też się tam nie dostała. Jutro jeszcze spróbuję sprawdzić czy ta koronka zębata przy czujniku jest cała.. może jest syf z klocków na niej. 

Sterownik abs do wymiany / regeneracji, częsta przypadłość.

Ja mam ten sam błąd lewego przedniego koła, z początku kontrolki pojawiały się w losowym momencie a na chwilę obecną już całkowicie nie mogę się połączyć ze sterownikiem.

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzę jeszcze to koło zębate. Przynajmniej wyeliminuje jedną z możliwości. W ostateczności zostanie wymiana sterownika. Dzięki za sugestię 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Problem rozwiązany, pomogła wymiana sterownika na zregenerowany

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.