Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Q5 80A FY brak wspomagania


KrzychoB
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez KrzychoB,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

W moim Q5 80A FY w czasie jazdy wyłączyło się wspomaganie kierownicy "44 (Układ wspomagania kierowania} - J500  EPS_MLBEVO1BS
Numer VAG   : SW: 4M0909144H  HW: 4M0909144B". 

Pierwszy odczyt błędów C10CB00 -Tryb awaryjny niemożliwy, C10F129 -Czujnik momentu obrotowego kierownicy niewiarygodny sygnał B1168F1 -Czujnik kąta skrętu Synchronizacja nie powiodła się.

Dodatkowo w innych kilku modułach (09, 15, 3C, CF)  jest błąd U112300 -Otrzymano wartość błędu magistrali danych.

Odczytując wartości rzeczywiste w 44 EPS wszystko wygląda ok. Wykonałem kalibrację czujnika kata skrętu G85 i pozostaje tylko błąd C10CB00 ale wspomaganie nie załączy się.

Gdzie dalej szukać usterki? Jeśli muszę wymienić kompletną maglownicę to czy ma ochronę komponentów? Jakim sprzętem ewentualnie zrobić klonowanie?  Co ma wspólnego z tym błąd CAN kamery, airbag czy asystenta zmiany pasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, było uderzone w prawy przedni błotnik. Jeździło bezawaryjnie 10tys. km i 9 miesięcy.  Nie wiem jaki ma związek awaria EPS z błędem CAN U112300. 

Czy sterownik 44 EPS ma ochronę komponentów? Można zamontować używaną maglownicę z innego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Ogarnąłem problem mojego Q5. Powodem wszystkich błędów było uszkodzone EPS. Pan Waldemar z ASO Audi Rzeszów podał mi aktualny typ zamiennej maglownicy (cena nowej 12tys. zł) i kupiłem używkę. Po wymianie maglownicy jest wszystko ok.

Edytowane przez KrzychoB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...