Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Wyciek oleju


konrdaw111

Rekomendowane odpowiedzi

5987481662.jpg Proszę o rozpoznanie wycieku oleju silnikowego foto przedstawia z jakiej okolicy silnika spływa olej. Olej spływa z góry z pod Klimy ale bez demontażu przedniego pasa nie mogę zlokalizować skąd jest wyciek. Może ktoś się spotkał z podobnym wyciekiem w V6 lub skąd może być ten wyciek. Proszę o Pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest kilka,ale zacznijmy od góry

-pokrywa zaworów

-chłodnca oleju

-górna miska olejowa

-(chyba najgorsze) pokrywa na przodzie silnika w której jest osadzony simmer wału korb.

-dolna miska olejowa

Aby dokładniej zlokalizować wyciek musisz umyć go od spodu albo dobrze wytrzeć szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik został umyty olej ścieka jak na foto zaznaczyłem strzałkami pokrywy zawarów są szczelne to nie pokrywy.

A czy jest mżliwość, że cieknie z uszczelki pod głowicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli u gory jest suchy to sprawdz uszczelnienia w dolnej i gornej misce. Ja mialem tam przecieki. Tak jak wczesniej wspomnial vikis4 musisz sam to dokladnie zlokalizowac na kanale najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie znalazłem trochę wolnego czasu i zlokalizowałem wyciek oleju, wyciek był spowodowany pękniętą miską olejową w części dokręcania łapy sprężarki klimatyzacji.

08ea2e8d65aa8f90med.jpg

Temacik można zamknąć wyciek usunięty :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od lutego tego roku i prawdopodobnie ktoś wcześniej mieszał przy tym aucie. Moja teoria to poprzedni mechanik który coś naprawiał przy tym aucie zbyt mocno skręcił podstawę sprężarki, ale to są tylko moje domysły najważniejsze, że wyciek jest usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...