Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezonowanie / stukanie w silniku [BRB 116km]


redoXe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, od dłuższego czasu bywają dni, że coś bardzo stuka/rezonuje/bije w okolicy silnika. Od miesiąca nie potrafię dojść co wydaje taki dźwięk. Nie ma to raczej nic wspólnego z temperaturą otoczenia/silnika, z porą roku, biegami, sprzęgłem, pompą wspomagania, pompą hamulcową, sprawdzałem już wszystko co możliwe, nawet turbo. Jedyna zależność, to jak przygazuje ponad 3,5tys, to spadając z obrotów słychać właśnie ten rezonans jak cichnie z głośnego na niski wraz ze spadkiem obrotów.. Jedyne co znalazłem to luz na boki na rolce alternatora (1mm), więc łożyska do wymiany lub łożysko w korpusie wybiło luz. Czy ktoś miał podobny dźwięk u siebie i znalazł winowajcę? Wrzucam filmiki do posłuchania.. Dzięki z góry 

Edytowane przez redoXe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dwumas się odzywa?Ale to tylko zgadywanki.U mnie się ujawniało coś podobnego po ganiankach i wysokich prędkościach.I to był dwumas.Ale w ASN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, mirek31071977 napisał(a):

Może dwumas się odzywa?Ale to tylko zgadywanki.U mnie się ujawniało coś podobnego po ganiankach i wysokich prędkościach.I to był dwumas.Ale w ASN.

 

Lekko ponad miesiąc temu wymieniałem skrzynie biegów (w starej padł synchronizator 2) i przy okazji kompletne sprzęgło, mechanik oglądał dwumase i mówił, że do następnej wymiany sprzęgła bez problemu dojedzie. Poza tym przy wciskaniu sprzęgła lub na zimnym byłoby chyba coś słychać. 

 

Wymienię dziś łożyska w alternatorze, ale to chyba nie to.. 

Edytowane przez redoXe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...