Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0tfsi BGB puszcza kłęby dymu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Problem z silnikiem 2.0tfsi oznaczenie BGB. Problem polega na nadmiernym zużyciu oleju (1l na 1000km). W układzie dolotowym w dolnych rurach ic znajdują się duże ilości oleju oraz w rurce która podąża od odmy do kolektora ssącego. Samochód cały czas nie dymi ale gdy zmienię bieg lub dam na luz to puści chmurę dymu. Nie wiem o co chodzi ale postanowiłem kupić zaślepkę odmy pcv delete. Zaślepilem i tu szok taki że auto wcześniej nie dymiło na postoju a tu dymi jak czołg. Przejechałem tak 15km myślałem że może wypala olej z ic. Ale cały czas dymi a za mną świata nie widać xD założę odmę nie dymi na postoju ale co jakiś czas puści ogromną śmierdząca chmurę dymu. 

Ktoś poradzi? Może ktoś miał to samo. Już ręce opadają:(

Edytowane przez Szperek

Opublikowano

Turbo do regeneracji, uszczelniacze zaworowe tak samo.

Opublikowano
  • Autor

Głowica była ponoć robiona cała przez poprzedniego właściciela. Turbo zero luzu wzdłużnego, poprzeczny delikatny.

18 godzin temu, Szperek napisał(a):

Witam. Problem z silnikiem 2.0tfsi oznaczenie BGB. Problem polega na nadmiernym zużyciu oleju (1l na 1000km). W układzie dolotowym w dolnych rurach ic znajdują się duże ilości oleju oraz w rurce która podąża od odmy do kolektora ssącego. Samochód cały czas nie dymi ale gdy zmienię bieg lub dam na luz to puści chmurę dymu. Nie wiem o co chodzi ale postanowiłem kupić zaślepkę odmy pcv delete. Zaślepilem i tu szok taki że auto wcześniej nie dymiło na postoju a tu dymi jak czołg. Przejechałem tak 15km myślałem że może wypala olej z ic. Ale cały czas dymi a za mną świata nie widać xD założę odmę nie dymi na postoju ale co jakiś czas puści ogromną śmierdząca chmurę dymu. 

Ktoś poradzi? Może ktoś miał to samo. Już ręce opadają:(

 

Opublikowano

W tych motorach zdarzały się pękniete pokrywy zaworów tz jej przegrody i mgla olejowa nie jest poprawnie odseparowana.Poszukaj po necie byly zdjęcia.Może to coś pomoże.Znalazlem 

WWW.AUDIZINE.COM

I wasn't really sure where to post this so i made a new thread. didnt want to bump a thread from a few...

 

Edytowane przez Mano4
Dodanie linku

Opublikowano
  • Autor

@Mano4właśnie nie mogłem nic znaleźć na ten temat, aczkolwiek zdejmowałem pokrywę zobaczyć co tam się dzieje w ogóle i ku zdziwieniu właśnie ten dekielek co jest przymocowany do pokrywy zaworów od środka był cały na około sylikonem objechany. Wydaje mi się że tak nie powinno być. Po niedzieli wleci nowa pokrywa i odma. Jeśli nie pomoże pójdę pierw w turbo bo mam od kumpla za 400 regenerowane z gwarancją a później w uszczelniacze. 

Taki mała ciekawostka że kumpla tata ma Leona fr nie pamiętam jakiego ale tam fabryka przewidziała pobór oleju 1l na 1000km... Szok.. tak też robi, raz na tydzień litre dolewa ? ale tam nie czuć w spalinach oleju i nawet nie dymi, a moja B7 puści dyma czas od czasu nie tak że cały czas. 

 

 

Opublikowano

Została mi sprawna odma po moim BWE jak chcesz to oddam ci za 4paka :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.