Skocz do zawartości
IGNOROWANY

OBD eleven nie reaguje na próby adaptacji


Majewski61

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Audi A4 B9 z 2018 roku rok modelowy 2019 próbowałem z użyciem obdeleven pro zrobić kilka adaptacji ale nic z tego nie wyszło. Urządzenie łączy się z samochodem skanuje i mogę nawet kasować błędy po skasowaniu ale adaptacji z użyciem jakiejkolwiek metody nie przyjmuje nawet tych gotowych. Na przykład chciałem włączyć test zegarów poprzez wejście w sterownik 17 bajt 1 i bit zero poprzez zmianę że stanu zero na 1. I nic komunikat operacja nieudana spróbuj ponownie. To spróbowałem nie poprzez bajty na normalnie sterownik 17 długie kodowanie i w pozycję inscenizacja z off na on i znowu ten sam komunikat. Wreszcie wszedłem w gotowe adaptacje test zegarów zmieniam z off na on i znowu komunikat operacja nieudana. Nie wiem co robię źle bo na filmikach w internecie wszystko pięknie wychodzi. Może podczas tych operacji silnik musi być uruchomiony a nie tylko zapłon. Prośba o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej sprawie zadałem pytanie poprzez formularz na stronie OBDeleven i otrzymałem odpowiedź, iż najprawdopodobniej samochód ma coś w rodzaju firewalla zabezpieczającego przez nieuprawnionymi zmianami w oprogramowaniu. Można podobno spróbować pokonać te blokadę, ale oczywiście nie ma gwarancji, że to zadziała. Zastanawiam się - skoro producent nie pozwala na zmiany w oprogramowaniu wprowadzając blokady, czy ryzykować nawet drobną adaptację polegającą np. na włączeniu testu zegarów. Fajna rzecz, ale jeśli ma to zdewastować oprogramowanie samochodu,  nie będę ryzykował. Co Koledzy o tym sądzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby obejść Firewall  wystarczy w niektórych modelach otworzyć maskę. Nie spotkałem się z tym aby w B9 był Firewall.  Moim zdaniem tu problem leży raczej po stronie OBD11.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Majewski61 napisał(a):

A jednak firewall. Po otwarciu klapy kodowania są przyjmowane

Dziwna sprawa, że w B9 jest firewall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...