Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samochody z akumulatorem w bagażniku jako dawca prądu dla innego samochodu?


Mat.Rynio

Rekomendowane odpowiedzi

Banalne pytanie pewnie dla elektryków tutaj na stronie, jednak sam do końca nie jestem pewny odpowiedzi na nie. Chodzi o przypadek gdy jeden z samochodów jest rozładowany i drugi ma użyczyć mu prądu za pomocą klemów. Zawsze to było proste:  plusy i minusy dawcy na akumulatorze, u biorcy plus na aku i minus na masie samochodu (przynajmniej ja zostałem tak nauczony). Jako, że coraz więcej samochodów ma akumulatory w bagażniku jak np. moja A5 a pod maską z przodu jest tylko + akumulatora, minus to oczywiście masa, metalowy element, w ogóle nie połączony z akumulatorem. Jak ma wyglądać książkowe ładowanie jakiegoś obcego samochodu gdy ja jestem dawcą i mam aku w bagażniku? Czy u siebie normalnie mam podpiąć klemy pod " + " pod maską i  " - "  pod maską tj. pod masę samochodu (w tym przypadku może okazać się, że czarny kabel jest z jednej i drugiej strony połączony tylko do masy samochodu a nie akumulatora) czy normalnie podpinać klemy u siebie bezpośrednio przy akumulatorze w bagażniku? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz pod wyznaczone do tego miejsca pod maską. Apropos książki, wszystko pisze w instrukcji obsługi.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to co było w książce, ale nie było to do końca precyzyjnie przedstawione bo nie opisuje się tam sytuacji gdy chcemy być dawcą prądu dla innego auta i dlatego wolałem zapytać tutaj i rozwiać te wątpliwości. Dzięki w każdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mat.Rynio napisał(a):

Czytałem to co było w książce, ale nie było to do końca precyzyjnie przedstawione bo nie opisuje się tam sytuacji gdy chcemy być dawcą prądu dla innego auta i dlatego wolałem zapytać tutaj i rozwiać te wątpliwości. Dzięki w każdym razie.

Słabo szukałeś:wink:

Screenshot_20221120_175736_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instrukcja mówi o sytuacji kiedy to my pobieramy prąd z innego akumulatora. Moje pytanie dotyczyło sytuacji gdy to my jesteśmy dawcą. W instrukcji jest napisane aby czarny przewód był podłączony do minusa akumulatora zasilającego i stąd moje pytanie co w sytuacji gdy to my jesteśmy dawcą a pod maską jest tylko plus od akumulatora bo minus to tylko metalowy trzpień służący jako masa samochodu i czy wtedy powinniśmy się wpinać bezpośrednio w akumulator czy można podpinać pod ten trzpień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...