Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik poziomu oleju


daniel06081991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy da się jakoś sprawdzić czujnik poziomu oleju? Mam seryjnie bagnet , ale jeśli aktywuje vcda i mmi elektroniczne sprawdzanie poziomu oleju na wyświetlaczu to świeci się opcją na szaro , co może być tego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie grzebałem,  tzn przestawiałem zielonym menu zgodnie z instrukcja , ale tak jak  pisałem funkcja była na szaro mimo zachowania całej procedury z maska itp, więc cofnąłem wszystko jak było i teraz zamierzam zabrać się za to porządnie w czym leży problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zgodnie z instrukcja z youtube do mmi 2g. 

A wchodząc w zestaw wskaźników 17 vag  w adapracjii w kanale 38 i 39 mam blad komunikacjii , a 38 to chyba informacja o niskim poziomie , więc może czujnik ?

Czy radzisz mi coś w zielonym szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz  opisane jak aktywować. 

Nie wiem czego ty w zegarach szukałeś 

https://www.audizine.com/forum/showthread.php/668071-Tip-from-JHM-MMI-Oil-Level-Display-for-2008-S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zgodnie z tą procedura i to samo. 

Ja myślę że wina leży w tym że czujnik jest uwalony, da się jakoś do sprawdzic ? Ponieważ nie mogę aktywować nawet informacji o niskim poziomie oleju , kanal 38 jest w adaptacja licznika nieodstępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie da się w Twoim modelu tego aktywować. Nie we  wszystkich modelach z początku produkcji posiadających bagnet da się to aktywować. Najprawdopodobniej mają inny czujnik oleju. W rozszerzonych blokach pomiarowych sterownika silnika można odczytać poziom oleju (w milimetrach) ale MMI "nie rozumie" tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...