Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieprawidłowe grzanie świec


tkamicki5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent a4 b5 1.9AVG. Od niedawna,tzn jak pojawiają się niskie temperatury auto zaczyna coraz gorzej odpalać jak jest zimne.podejrzenie mam co do grzania świec. Dzisiaj sprawdzałem rano na jednej świecy podłączonej do fajki i położonej na masie silnika że po przekręceniu kluczyka owszem rozrzażyła sie ale odrazu po zgaszeniu kontrolki od grzania  przestała a wydaje mi się że powinna dalej grzać tym bardziej przy tych temperaturach. Nie pamiętam już kiedy ale jakieś 3 lata temu też robiłem taki test dla własnej wiedzy tylko bo auto odpalało zawsze od przysłowiowego strzała to pomimo zgaśnięcia kontrolki świecą dalej żarzyła i teraz myślę sobie że chyba aktualnie coś nie tak działa.tym bardziej że auto już nie odpalą od strzała z rana tylko kreci trochę a jak już zatrybi to poszarpie lekko chwilę i kupa dymu. Czy ktoś z was wie jak to jest z tymi świecami tak naprawdę? Bo to takie moje przemyślenie aczkolwiek może być też coś innego,jutro podlacze komputer i sprawdzę jeszcze jakie wartosci temperatury przekazuje czujnik temperatury płynu aby go też wykluczyć. Chyba że może paliwo mi sie cofa ?? Nigdy nie miałem problemów z odpalaniem . Kat wtrysku też jutro sprawdzę ale napewno jest też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w 01-engine jaka jest temperatura płynu chłodzącego. Kontrolka na zegarach zawsze gaśnie szybciej niż zakończenie grzania świec. Koniec grzania świec możesz również zaobserwować na woltomierzu licznika (o ile masz) lub też słychać kiedy przekaźnik "odbije".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie słyszę tego charakterystycznego przekaznika przy włączaniu zapałonu z rana i potem aby sie wyłączał,bo on dosyć głośny jest ale mimo to świeca chwilę grzała bo widziałem. Dziwna sprawa,może też związana jest z tym moim ładowaniem co mam problem od czasu do czasu co w innym temacie opisywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...