Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa abs


Michał99

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem.  Mam problem z sterownikiem pompy abs  wstępuje błąd
18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
P1649 - 35-00 - -

Na samym początku wywaliło mi błąd ABS-u, czyli kontrolka ABS-u świeciła się wraz z wykrzyknikiem w nawiasie na FIS-ie.  Po czasie samo gasło albo trzeba było wyłączyć ponownie włączyć auto I błąd znikał . Od dzis nie da się usnął błędu . Miał ktoś taki problem . Sterownik do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam narazie tylko zdj błędu  później zrobię pełny auto skan. Wydaje mi się że padł sterownik pompy abs bo nie ma komunikacji z nim . Prędzej z rana zawsze działał normalnie a później świrował z wskakującym błędem a teraz błąd jest cały czas 

20221228_100218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Albo wiązka/kostka.

Mogę w jakiś sposób sprawdzić kostkę.  Mierząc miernikiem po koleji każdy pin da radę sprawdzić czy nic to nie da bo nie wiem czy na każdym ma być prąd obstawiam że nie ma być na każdym . Pytanie na których ma być prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sibie schemat załatwić i posprawdzać zasilania na kostce. Komunikacja jest po CAN więc tu miernikiem nie sprawdzisz czy jest poprawna ale ciągłość przewodu "na przejście" możesz sprawdzić. Komunikację sprawdzisz za pomocą oscyloskopa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie nie mam możliwości wejścia w system abs/ hamulce . Jak włożę inny sterownik to będę miał możliwość wejść w ten system i go zakodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam problem z kodowaniem . Robię tak jak jest w poradnikach na internecie i nie mogę za logować się i za kodować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wpisać odpowiedni login w  nowym sterowniku, zależny od wyposażenia auta, z którego pochodzi (silnik, skrzynia, napęd etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogę mieć mały problem bo wiem że poprzednio był na silniku 1.9 . Ale nie wiem czy automat i jaki koła.  Login dane poprzedniego auta a kodowanie moje dane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09555   9-audi 5-koła 15 5-4/6diesel  5-manual
O4255 4-audi 2-kola 15 5-4/6diesel  5-manual
Jak wpisuje logowanie wsc nic nie zmienia się są cały czas zera . Jak wpisze kodowanie to zmienia na to co wpisałem.  Ale jak wyjdę z sterownika wszystko znika . Mam zdj starych parametrów sterownika

20221228_210656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem innym programem Delphi to przyjęło logowanie kodowanie . A jak chce ustawić kat sktety to nie mogę.  Na vcds i Delphi jes że zablokowane 

20221231_104200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się to zrobić. Jest zakodowane wszystko.  Nie wiem co prędzej bo nie tak . Przejechałem się z tymi błędami spróbowałem jeszcze raz zakodowac udała się.  Teraz mam inny problem auto nagle nie ma siły i mocy.  Po dodaniu gazy na początku faluje a potem powoli się wkręca na obroty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...