Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BEX nie odpala od razu


wilku451

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim 1.8T BEX, jak audi postoi przez noc lub dłużej trzeba dłużej ja zakręcić żeby odpaliła (5-10 obrotów wału). Jak jest zimno zadzwoni tez łańcuch, po około 1-2 sekundach ustępuję, łańcuch zmieniany jakieś 80kkm temu (nie z aso), pasek z przodu 6kkm temu, w bloku pomiarowym 93 pokazuje -1, od czasu do czasu wyskoczy błąd 16396, czujnik położenia wałka założony nowy.

Czy to już łańcuch z napinaczem padł i należy zmienić? Czy może to coś innego?

Dzięki z góry za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łancuch i napinacz nie ma nic do odpalania, najpierw zakreć lpg i sprawdz czy nadal zle odpala, bo wina może leżeć po stronie auta jak i po stronie lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG wyłączone, wyjęty bezpiecznik, tez tak myślałem że wina była od LPG, ale od wczoraj sterownik LPG nie chce przełączyć na gaz tak jakby gazu nie było a w butli jest, (w poniedziałek jedzie auto do gazownika). Dzisiaj była próba bez gazu i też dalej był problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lpg wykluczone to zostaje filtr paliwa(najlepiej org) lub pompa, ewentualnie czunik temp płynu, ale to można łatwo sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym kanale można sprawdzić czujnik płynu? No filtr zmieniałem jakieś 2 lata temu, firmy febi.

Temperatura w silniku na kanale 001 i 004 taka sama, w liczniku bloku 003 też taka sama.

Edytowane przez wilku451
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, miałem kiedyś identyczny problem. U mnie pomogła wymiana czujnika wału korbowego. Sprawdź czy u Ciebie nie jest walnięty ten czujnik. Aha, no i szalenie ważny jest ten filtr paliwa, koniecznie ori, bo u mnie Bosch pochodził niecałe pół roku i zaczęły się cuda. Na filtrze jest zawór zwrotny i on się lubi spieprzyć, zwłaszcza kiedy nie jest ori. W aso niecałe 300 zł za filtr, ale warto zainwestować i mieć spokój.

Edytowane przez dziadek_8724
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, filtr paliwa zamówiony w ASO, jak nie pomoże będę sprawdzał ten czujnik. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...