Skocz do zawartości
IGNOROWANY

audi avf problem z wypadaniem zapłonu na 4 oraz telepanie silnikiem


Tomi27

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pewien problem ze swoim avf.

Autko przyspiesza ma moc ale jest pewien problem na rozgrzewajacym się silniku telepie nim czasami na ciepłym ale po przygazowaniu uspokaja się. Sprawdzałem korekty oraz bipy na ciepłym silniku na biegu jałowym są następujące  

1. -0.19

2. 0.35

3. -0.42

4. 0.24

bipy

1. -4.00

2. 15.00

3. 13.00

4. 22.00

Po przejechaniu gdy się zatrzymaliśmy korekty skoczyły do

1. -0.52 

2. -0.85

3. -1.6

4. 2.99

po dodaniu gazu ewentualnie po przegonieniu korekty wracają do normy jak opisałem za 1 razem nawet są bliżej 0

Samochód miał kiedyś problem z odpaleniem jak była d*pa dużo niżej niż silnik gdy stoi na równym odpala normalnie. Jak odpalam go po nocy to tak jakby nie równo przez moment chodził i za 5 sekund jest już git  i  pracuje już lepiej po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu czy to ciepły czy zimny  takiego czegoś nie ma ale na rozgrzewającym się silniku dalej telepie..

wiem że problemów moze być wiele ale auto mam 3 lata nikt jeszcze nie zaglądał do wtrysków w sensie że nikt nie ruszał oringow oraz nie wymieniał pompek auto sprowadzone od Niemca wałek i szklanki nie wytarte.

może miał ktoś podobny problem i doradziłby czy wymieniać oringi czy nie bawić się i od razu pompki do wymiany czy ewentualnie robić ten niby 4 na którym wypada zapłon.

 

 

mam zakupione oringi oraz nowe śruby mam również płukankę.

 

Mam plan by jutro spróbować podgiac konektorki oraz zrobić plukanke.

 

auto ma 330 Ori przebiegu udokumentowany. pewny na 99%

 

 

Ogólnie auto idzie jak wściekłe na 3 biegu trochę dymi na czarno ale nie za mocno przy odpaleniu rano puści bąka ale czuć ropa.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień oringi i zamień 4 z 3 miejscami,miałem tak samo ,wymiana pomogła,nie równa praca zaraz po odpaleniu - sprawdź świece żarowe czy sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, greg2505 napisał(a):

Wymień oringi i zamień 4 z 3 miejscami,miałem tak samo ,wymiana pomogła,nie równa praca zaraz po odpaleniu - sprawdź świece żarowe czy sprawne

dokładnie tak samo miałeś że ci zapłon wyrzucało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozgrzaniu miał drgania i korekta na 4 cylindrze  2.99 ,po zmianie oringów i zamianie miejscami korekta poszła na 3 cylinder, ale ok 0,8 i drgania ustały,po za tym auto chodziło normalnie na 4 cylindrach,możesz wyjąć pompki i dać do sprawdzenia,ja wymieniłem oringi I jest ok,tylko przd włożeniem pompek trzeba złagodzić ostre krawędzie w gniazdach ,inaczej potniesz nowe oringi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konektorki podgięte zrobiona płukanka+ wymienone filtry i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 15:46, greg2505 napisał(a):

Po rozgrzaniu miał drgania i korekta na 4 cylindrze  2.99 ,po zmianie oringów i zamianie miejscami korekta poszła na 3 cylinder, ale ok 0,8 i drgania ustały,po za tym auto chodziło normalnie na 4 cylindrach,możesz wyjąć pompki i dać do sprawdzenia,ja wymieniłem oringi I jest ok,tylko przd włożeniem pompek trzeba złagodzić ostre krawędzie w gniazdach ,inaczej potniesz nowe oringi

problem wrócił po 3tyg wtryski wyciągnięte widać że gumki do wymiany bo wypłukane przy wtryskach gniazda wtrysków git wtryski idą w poniedziałek na sprawdzenie i po werdykcie jezeli wtryski będą git go gumy i ogien a jak nie to będziemy się martwic. jedno mam pytanko czy przez oringi może wywalać błąd z wypadaniem zapłonu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomi27 napisał(a):

 czy przez oringi może wywalać błąd z wypadaniem zapłonu?

Raczej nie. Wypadanie zapłonów to raczej konektory albo wiązka Pd albo po prostu padnięty Pd. Jakie błędy w silniku? na którym PD wypada zapłon? Jakie korekty i bipy na tym PD co wypada zapłon?

Edytowane przez nik23
Litrówka albo literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 08:12, nik23 napisał(a):

Raczej nie. Wypadanie zapłonów to raczej konektory albo wiązka Pd albo po prostu padnięty Pd. Jakie błędy w silniku? na którym PD wypada zapłon? Jakie korekty i bipy na tym PD co wypada zapłon?

wtryski zostały sprawdzone 3 nie domagają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomi27 napisał(a):

wtryski zostały sprawdzone 3 nie domagają 

Według mnie pomogła by sama wymiana uszczelnień. Nie Jestem za regenerowaniem  to loteria większa niż kupno używki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...