Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B5 1.8 125 vs A3 8L 1.9 130


MikeBikey

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Postanowiłem, że jako swój pierwszy samochód zakupię starsze audi, którym pojeżdżę ze 2/3 lata. Już właściwie byłem zdecydowany na benzynę A4B5 1.8 125km, ale znajoma sprzedaje a3 8l 1.9tdi 130km quatro. Chcę wydać jakieś 10k. Mam zapas, ale na pierwsze auto po prostu trochę mi szkoda, a b5 czy 8l po prostu podobają mi się stylistycznie.

 

No i tu moje pytanie. Który bardziej komfortowy w trasy: (300-500km ze dwa razy w tygodniu) nie potrzebuję demona prędkości, ale do 160km/h chciałbym móc pojechać bez wrażenia opuszczania pasa startowego przez samolot i 4tyś obrotów (a tak niestety jest w przypadku Astry H 105km brata, którą miałem okazję jeździć do tej pory). Dla A4 na + chyba zawieszenie i ciut lepsze wyciszenie, z kolei A3 6ty bieg?

Dodam, że autem będzie podróżowała jedna, maks dwie osoby. Czy dla kierowcy 188cm wzrostu różnica w wygodzie między tymi dwoma modelami będzie w ogóle zauważalna?

Wygoda na tylnych kanapach nie ma dla mnie znaczenia.

 

Zastanawiam się czy a3 z 130km w dieslu jest dużo mocniejsza od a4 125 benzyny i czy nie będzie za mocna dla młodego kierowcy, bo wiadomo że więcej mocy zawsze kusi, choć raczej jestem rozsądnym kierowcą.

 

Reasumując najważniejsza jest dla mnie wygoda i względny komfort w trasie i żeby nie był mułem. Spalaniem czy kosztami eksploatacji aż tak bardzo się nie przejmuję. 

Pozdrawiam forumowiczów!

 

 

Edytowane przez MikeBikey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś a4b5 1.8 125km , demon prędkości to nie był , w końcu silnik bez turbo , palił 10 l /100 km,  taki silnik do zwykłej jazdy, więcej jeździłem w ruchu miejskim lub między małymi miastami /wioskami niż po trasach,  ale jak przesiadłem się po tym aucie do a4b8 1.8 TFSI to dopiero zobaczyłem różnice w osiągach. Może poszukaj a4b5 z 1.8 T

Edytowane przez matbruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, matbruk napisał(a):

Może poszukaj a4b5 z 1.8 T

W rok to już coś zapewne znalazł 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...