Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozmiar opon - lato - A6 C6 Limo


KorteX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Chciałbym się Was poradzić jakie koła wsadzić na lato...

Obecnie mam 225/40R18 na zimę i szukam czegoś na lato, myślałem o 20, ale wg. kalkulatora zamienników musiałbym wsadzić 265/25R20, a jest to już bardzo niski profil i obawiałbym się czy nie za niski na jazdę na codzień po różnych naprawdę nierównych drogach... Więc prawdopodobnie zejdę do 19, ale czy 255/30 jest odpowiednim rozmiarem czy stosować się do rozmiarów opcjonalnych dla tego modelu i kupić 255/35R19 lub 255/30R20? I jak to jest z komfortem przy takich rozmiarach kół? Czy w A6 C6 jest możliwość kodowania rozmiaru kół w celu zniwelowania przekłamiania licznika? Widziałem możliwość zakodowania "dwóch rozmiarów kół" w którymś module przez VCDS i w C5 była możliwość adaptacji rozmiaru kół dla nawigacji, ale czy to właśnie odpowiada za zmniejszenie przekłamywania licznika? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za głupie pytania, ale wolę się upewnić bo słyszałem różne wersje co do rozmiaru kół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KorteX napisał(a):

Obecnie mam 225/40R18 na zimę i szukam czegoś na lato, myślałem o 20, ale wg. kalkulatora zamienników musiałbym wsadzić 265/25R20

A dlaczego przeliczasz od czegoś co jest źle dobrane do auta? :) 225/40/18 to w A3 mam :P U Ciebie powinny być 245/40/18. Z 20" będziesz miał 255/30/20 i komfortowo to na pewno nie będzie ze zwykłym zawiasem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hugo napisał(a):

A dlaczego przeliczasz od czegoś co jest źle dobrane do auta? :) 225/40/18 to w A3 mam :P U Ciebie powinny być 245/40/18. Z 20" będziesz miał 255/30/20 i komfortowo to na pewno nie będzie ze zwykłym zawiasem :wink:

Z takimi kołami kupiłem i z tego przeliczałem... Liczę się z tym, że na większym kole stracę na komforcie, ale chodziło mi o ogólne odczucia czy bardzo dużo traci się na komforcie (zawias mam 1BA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KorteX napisał(a):

Z takimi kołami kupiłem i z tego przeliczałem... Liczę się z tym, że na większym kole stracę na komforcie, ale chodziło mi o ogólne odczucia czy bardzo dużo traci się na komforcie (zawias mam 1BA)

Przy 1BA i 20 to dramatu nie będzie, ale będzie słabo wyglądało bo koza straszna. Jakiś Eibach Pro Kit by się przydał. Na kiepskich drogach odczujesz zmianę na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hugo napisał(a):

Przy 1BA i 20 to dramatu nie będzie, ale będzie słabo wyglądało bo koza straszna. Jakiś Eibach Pro Kit by się przydał. Na kiepskich drogach odczujesz zmianę na pewno.

Pod względem wizualnym to koniecznie Pro Kit (-30mm) czy może 1BE/1BV starczy? Zmianę zawieszenia i tak planuję, ale nie wiem czy -30mm to już nie będzie za dużo na daily przy Grudziądzkich drogach... Poprzednio miałem A4 B6 i na 1BV niektóre progi zwalniające pod sklepami musiałem już omijać

 

Jakby ktoś miał zdjęcia porównawcze A6 C6 na 1BV i Pro Kit byłbym wdzięczny gdyby się podzielił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KorteX napisał(a):

ale chodziło mi o ogólne odczucia czy bardzo dużo traci się na komforcie (zawias mam 1BA)

ja bym dodał że piękno pięknem ale niskie profile są nie zdrowe dla wielowachacza, szczególnie w naszych polskich warunkach... różnica w komforcie jest... każde moje audi (przypadek) było z oryginalnym sportowym zawieszeniem. Niby to nie duża różnica jednak w porównaniu to standardowego była wyraźnie odczuwalna różnica w komforcie na nierównościach... oczywiście wcale nie sugeruję że na sportowym był jakiś dramat, ale raczej na feldze o standardowych rozmiarach jeździłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...