Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SWAP z 2.4 BDV na 2.8 AMX/AQD?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, moje 2.4 BDV wyzionęło ducha, chciałbym wsadzić w jego miejsce 2.8 jaki kod silnika będzie najlepszy?
Z tego co się orientowałem to 2.8 AMX lub AQD powinny pasować (4 sondy i pompa SAI)
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Jakieś wskazówki ktoś przerabiał temat?
Czy silnik z automatu różni się od tego który pracował z manualem?
Czop wału w 2.8 chyba jest taki sam jak 2.4 bo koło dwumasowe jest takie samo.

 

Edytowane przez chargerlux

Opublikowano

Aqd ma 2 sondy ale blok silnika itd to to samo 

 

Duża część AQD czy AMX w automacie wystepowała z multitronikiem takze czop wału identyczny jak w manualu , nawet jak tiptronic by byl to tez do ogarnięcia

 

Weź pod uwagę że komputer silnika też jest do wymiany - nie wiem jak będzie ze współpracą z modułami wentylatorów ( w a6 c5 i a4 b5 bylo wisko ) 

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

A gdybym wsadził 2.8 i zostawił wiązkę od 2.4?
Ma to rację bytu?
Wtedy wisko bym odkręcił i zostawił zwykłe wentylatory z b6.

Dlaczego komputer też muszę wymienić?
 

Opublikowano

No jak 2.8 ma dzialać dobrze na sofcie 2.4 ? 

 

Tak wiazki sa te same 

Opublikowano
  • Autor

Udało się kupić 2.8 amx
Na chwilę obecną wiązka zostanie z 2.4 ponieważ w niej mam LPG.
Dla potomnych dam znać czy dopali.
Zaraz po ogarnięciu swapa auto jedzie do chłopaka od elektroniki żeby ogarnął soft.
Trzymajcie kciuki :D


 

Opublikowano
5 godzin temu, chargerlux napisał(a):

Udało się kupić 2.8 amx
Na chwilę obecną wiązka zostanie z 2.4 ponieważ w niej mam LPG.
Dla potomnych dam znać czy dopali.
Zaraz po ogarnięciu swapa auto jedzie do chłopaka od elektroniki żeby ogarnął soft.
Trzymajcie kciuki :D


 

Wiązka 2.4/2.8 jest ta sama także to musi zadziałać , na sterowniki z 2.4 odpali i będzie jeździć 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Pojedzie na sofcie od 2.4 bez problemu.

Zwiekszy sie przeplyw, zwiekszy sie czas wtrysku ... bedzie git 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Sukces!!! Gówno ożyło xd Okazało się że przyszedł silnik AQD. W wiązce musiałem przerobić wtyczkę czujnika stuku, magistralę wodna z tyłu silnika. Trochę zabawy było ze zrobieniem odmy i podciśnieniami. Teraz pytanie do Was- czy możecie polecić kogoś kto będzie w stanie to wystroić? Silnik faluje na zimnym, czuć wibracje w zakresie 1500-3000 obrotów, gdy dodaje gazu na biegi jałowym. Mieszanka zbyt bogata etc. Auto nie ma też katów więc mapa przypomina wykres bicia serca i samo się to raczej nie da rady wykalibrować.

Najlepiej żeby ów magik był z województwa świętokrzyskiego lub ościennych. 

Z góry dziękuję za informacje.

Piona 

 

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.