Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5 TDi AKE - błąd 00550 - regulacja kąta początku wtrysku


SowaBezOka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Pompa zdemontowana.

Ktoś juz grzebał przy tych przewodach,  ale niestety nieudolnie. I oba przewody łączyły się małym drucikiem, dodatkowo brak izolacji sprawiał, ze stykał się przewód z obudową pompy wtryskowej (więc miernik mi dobrze wcześniej pokazywal) ? 

 

Na próbę polutuję nowe kable i zamontuje tą pompę spowrotem. 

C171B607-AD80-4B09-ABF7-6B02CF19A64D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SowaBezOka napisał(a):

Panowie. Pompa zdemontowana.

Ktoś juz grzebał przy tych przewodach,  ale niestety nieudolnie. I oba przewody łączyły się małym drucikiem, dodatkowo brak izolacji sprawiał, ze stykał się przewód z obudową pompy wtryskowej (więc miernik mi dobrze wcześniej pokazywal) ? 

 

Na próbę polutuję nowe kable i zamontuje tą pompę spowrotem.

tak jak przypuszczałem.... jak to zrobisz to jest bardzo duża szansa że będzie wszystko już ok... w takim stanie jak były te przewody to nie miało to prawa chodzić... przerabiałem u siebie to... a jakby te przewody całkiem się Tobie rozpadły to byś miał ,,cała stop,,. pomijam fakt że jazda nawet ze sporadycznym zwarciem moim zdaniem może się przyczynić do spalenia sterownika (tranzystora)....

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękować wszystkim zainteresowanym tematem za pomoc.

 

Dla potomnych sprostuje, że miernikiem nie ma co sprawdzać tak jak to ja zrobiłem wcześniej. 

 

Po polutowaniu nowych przewodów, zamontowałem spowrotem pompę i Audi żyje w końcu. Kat ustawiłem na (-1.2 -1.6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bardzo dobrze.... bez awaryjności w takim razie życzę, silnik nie taki zły jak go malują tylko trzeba go poznać oraz unikać osób które nie mają kompetencji do grzebania w nim...

 

PS jak robisz trasy, a dodatkowo chcesz się z tym autem zaprzyjaźnić na dłużej to dorób sobie drugi sterownik na podmianę. Nie są to duże koszta a jest to właściwie jedyna usterka które bez powiadomienia może wystąpić i skutecznie unieruchomi Twoje auto...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...