Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie wzmaczniacza do tylnych głośników i radia Audi Gamma CC


Sebus 05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zabieram się za nagłośnienie , mam zwykle radio i podłączone przednie ori glosniki i na tylną półkę wsadziłem jakieś ori od Nowej Toyoty bo szwagier zmieniał to dał to miałem podłączone 8 przewodów plus minus przód tył w brązowej iso, ale zachciało mi się oryginalnego radia , Audi gamma i tam mam wyjście  w brązowej iso tylko na przód a tył muszę pod wzmaczniacz , i mam pytanie czy jakikolwiek tani wzmaczniacz się nada i jeśli już jakiś nabędę to jak go podlaczyc ? Bo mam tą żółtą kostkę mini iso i jest plus na wzmaczniacz , masa i RR , RL ale to jest jeden  przewód to nie wiem czy podlaczyc plus czy minus , niby mało przewodów,  ale jakoś pokonuje to moja głowę,  prosiłbym o pomoc .

20230328_185200.jpg

20230328_172633.jpg

20230328_214618.jpg

20230328_214601.jpg

20230328_231035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz każdy wzmacniacz podłączyć. We wtyczce mini-iso masz sygnał remote do wzbudzenia wzmacniacza oraz sygnały liniowe na tylne głośniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedź, dużo już mi dało to że mogę każdy wzmaczniacz podlaczyc,  to mnie cieszy tylko tak mam 4 piny w jednym pinie 2 przewody , tam widzę że jeden przewód jest plus czy tam sygnał do wzmaczniacza i chyba masa , ale jak te glosniki podlaczyc pod te iso to nie wiem właśnie,  szczerze to nie wiem co ty sygnał liniowy , znam się bardziej na elektryce a nie na audio , ale jakbym wiedział co do czego to sobie ogarnę,  bo we wzmaczniaczu to co będzie 12v +, gnd i rem to chyba te wzbudzenie do radia , ale potem jak wyjść z tymi głośnikami to nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taki adapter mini-iso na RCA i wepnij do radia. Masz tam wyprowadzony sygnał remote (niebieski) oraz 4 wyjścia liniowe RCA, które wpinasz do wzmacniacza.

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Muskel1 said:

Kup sobie taki adapter mini-iso na RCA i wepnij do radia. Masz tam wyprowadzony sygnał remote (niebieski) oraz 4 wyjścia liniowe RCA, które wpinasz do wzmacniacza.

ALLEGRO.PL

 

Aaa no dobrze , widziałem te adaptery to dobrze wszystko jasne , dziękuję,  a wzmaczniacz to musi być jakiś wybitny ? Czy taki zwykły za 200 , 300 zł 2 kanałowy wystarczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki z Toyoty nie są na pewno high end więc wstawianie wzmacniacza za 2000 zł mija się z celem. Moim zdaniem skoro i tak dokładasz wzmacniacz, to kupiłbym 4-ro kanałowy i dołożył jeszcze jakis subwoofer.  Dwa kanały na tylne głośniki i 2 zmostkowane na subwoofer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaką rezystancję mają głośniki od Toyoty i dopasuj do nich wzmacniacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Muskel1 said:

Te głośniki z Toyoty nie są na pewno high end więc wstawianie wzmacniacza za 2000 zł mija się z celem. Moim zdaniem skoro i tak dokładasz wzmacniacz, to kupiłbym 4-ro kanałowy i dołożył jeszcze jakis subwoofer.  Dwa kanały na tylne głośniki i 2 zmostkowane na subwoofer. 

Bardzo dobry pomysł a więc tak zrobię,  dziękuję bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Sebus 05 said:

Bardzo dobry pomysł a więc tak zrobię,  dziękuję bardzo 

To ja odrazu kupie nowe głośniki subwoofer i wzmaczniacz , taki nowy zestaw będzie na pewno super 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Muskel1 said:

Sprawdź jaką rezystancję mają głośniki od Toyoty i dopasuj do nich wzmacniacz. 

A 12v to musi iść odrazu do akumulatora ten gruby czerwony z bezpiecznikiem  tak ? I tak samo z masą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie z bezpiecznikiem musisz podciągnąć z akumulatora. Masę możesz podpiąć do karoserii w okolicy wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Muskel1 said:

Zasilanie z bezpiecznikiem musisz podciągnąć z akumulatora. Masę możesz podpiąć do karoserii w okolicy wzmacniacza. 

Okej dziękuję bardzo, mega pomogłeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebus 05 napisał(a):

Okej dziękuję bardzo, mega pomogłeś:)

Bezpiecznik musi być zamontowany na przewodzie plusobym nie dalej niż 15 cm od klemy plusowej akumulatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...