Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Brak zapłonu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie Pytanko.

Na dzien dobry powiem, ze nie podłączalem VAG'a bo sprawa jeszcze swieża zrobie to jak wroce z majowki :)

Otuz odpalilem moja ukochana, zrobilem 200m i ja zgasilem (wlaczylem alarm (niefabryczny) i poszedlem umyc rece).

Po powrocie rozbroilem alarm i ni du du (silnik kreci ale nie odpala).

pomyslalem ze cos sie pokickalo alarmowi i go wylaczylem (znam sposob aby to zrobic) i nadal nic.

Jako ze mialem przy sobie klucz do swiec i inne srubunki poodkrecalem cewki szybkie spojrzenie na swiece (mokre). Szmatka i jazda.

Poskrecalem wszystko i znowu proba odpalenia. Nadal nic.

Czy macie jakis pomysl co oprocz tego alarmu moglo sie po...ć ? (alarm jeszcze dokladnie sprawdze bo mam wlutowany przekaznik ktory odcina zaplon i mogl sie on przepalic czy cos. (Taka sytuacje kiedys juz mialem ale po wylaczeniu alarmu pazdzioch zagadal. Dzisiaj jednak focha strzelil konkret :).

Czekam na jakies sugestie. (W wtorek podpinam VAG'a)

Opublikowano

do wtorku daleko :kwasny:

Opublikowano

Ja bym obstawiał ten przekaźnik...

Opublikowano

AEB jak się nie mylę każda cewka osobna, pozostaje sprawdzić masę i impulsowanie na cewkę, moduł wzmacniający N122, CKP, CMP, jeśli dalej nic to ciągłość przewodu do sterownika, jeśli nic to sterownik.Temat rzeka ale do rozwiązania wszak do wtorku daleko :>

Dokładam schemacik do pobrania http://www.speedyshare.com/297165530.html :good:

Opublikowano
  • Autor

Wrocilem

poszedlem do auta

:vaglogi: I popatrzylem na blendy (ponizej)

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 558 E

Component: 1.8L R4/5VT MOTR HS D02

Coding: 04001

Shop #: WSC 06325

2 Faults Found:

18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low

P1602 - 35-10 - - - Intermittent

16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal

P0116 - 35-10 - - - Intermittent

Readiness: N/A

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 111 AB

Component: ABS 5.3 FRONT D00

Coding: 0273004281

Shop #: BB 24548

No fault code found.

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 8L0 820 043 D

Component: A4 KLIMAVOLLAUTOMAT

Note: Excessive Comm Errors

Skipping Address 15-Airbags

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 919 861 C

Component: B5-KOMBIINSTR.UN4 D06

Coding: 00042

Shop #: WSC 26875

IMMO-IDENTNR: AUZ8Z0W2300066

No fault code found.

Address 25 -------------------------------------------------------

Controller: Bitte Adress

Component: e 17 eingeben

No Faults Found

or DTCs not supported by controller

or a communication error ocurred

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8L0 862 257 L

Component: ZV-Pumpe D05

Coding: 00000

Shop #: WSC 06325

No fault code found.

End -------------------------------------------------------

Przekrecilem kluczyk dalej samochod zapalil i odrazu zgasl. Po tej spektakularnej probie przekrecilem rozrusznikiem jeszcze 4 razy (krecil miarowo ale slabiutko - co tlumacza blendy)

Po dadaniu ciut gazu i jeszcze 4 przekreceniach zapalil

Obroty spadly do 740rpm i wrocily do 880

po lekkim dodaniu gazu znowu spadly do 740 RPM i wrocily. (odlaczylem w piatek aku i nie zrobilem adaptacji przepustnicy - dlatego tak sie zachowywal - prawda? ) przejechalem sie chwilke autko strasznie chodzilo (jak traktor) po paruset metrach powoli ucichlo (zrobilem przejazdzke na 800m zeby zobaczyc co i jak. Zbiera sie calkiem elegancko iezdzi tylko ten oglos traktora tak CYKA caly czas - glosniej niz normalnie.

Macie panowie jakis pomysl ?

Co zrobilem

Wziolem aku do domku i pod prostownik na noc podlaczylem.

jutro po podpieciu aku bedzie adaptacja przepustnicy i jak bedzie wsio ok przejade sie znowu.

Czekam na jakies sugestie

Pozdrawiam

Opublikowano

czujnik temp.chłodziwa do wymiany :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Tak tak to wiem juz od zimy :) - nie ma on wplywu na prace silnika (a przynajmniej nie mial :P )

Moje problemy mogly byc spowodowane tylko i wylacznie przez Aku ?

Opublikowano

Tak tak to wiem juz od zimy :) - nie ma on wplywu na prace silnika (a przynajmniej nie mial :P )

Moje problemy mogly byc spowodowane tylko i wylacznie przez Aku ?

jak nie ma wpływu :gwizdanie:

Opublikowano

Tak tak to wiem juz od zimy :) - nie ma on wplywu na prace silnika (a przynajmniej nie mial :P )

Moje problemy mogly byc spowodowane tylko i wylacznie przez Aku ?

Nie ma wyplywu.... tylko wlacza ssanie i zalewa swiece. Do tego slabe akku ( jak widac po bledach ) i mozesz krecic do usranej smierci az go ukrecisz na amen!

Posluchaj, jak wlacza sie rozrusznik to szarpie taki prad, ze przy slabym akku samochod zostaje bez pradu ( spadek napiecia ) i uklad zaplonowy nie dziala. Rozrusznik bedzie krecil ale nie bedzie iskry. Zakrecisz go na smierc, a on i tak nie odpali.

Zrob baterii ladny serwis ( poziom elektrolitu + 24-o godzinne ladowanie przez zarowke ). Jezeli pomoze a potem problem wroci to wywal i kup nowy

Pozdrawiam :hi:

Opublikowano
  • Autor

Aku ma 1 rok ale jest dosc mocno eksploatowany

TZN 8h przy pracy na alarmie (stan czowania) a droga z domu do pracy jest krociutka

Opublikowano

A jakiej firmy jest akku? I jestes pewien, ze alternator laduje, tak jak powinien?

Zrob to co napisalem i wtedy zobaczymy co dalej :good:

Opublikowano
  • Autor

Aku jest Bosch S003 56Ah alternator laduje bo jakby nie ladowal to nie sadze ze aku wytrzymalby ponad rok takiego urzytkowania[br]Dopisany: 05 Maj 2009, 15:58_________________________________________________OK

Naladowany aku poszedl do autka.

Adaptacja zrobiona (trwala moze z 15 sek :)wyjechalem z garazy postawilem go na wolnych aby do konca sam rozgrzal silnik (troche pofalowal obrotami - ale to chyba normalne po wyciagnieciu aku) tuz przed optymalnym rozgrzaniem zaczal pracowac rowniutko miarowo i tak jak zprzed przygody :)

generalnie wine mial za slaby aku jak widac :)

Pozdrawiam i dzieki za pomoc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.