Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] stuki w okolicach tylnego prawego koła


mrog

Rekomendowane odpowiedzi

Coś puka w okolicy prawego tylnego koła jadąc po wybojach czy bruku podejrzewam, że to coś związane z zawieszeniem, macie jakies sugestie a może ktos przerobił taki sam problem?

(tylko nie piszcie, że to paliwo w baku lub jakiś klamot w bagażniku - jak wyczytałem gdzies na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy amorek nie jest zalany olejem, jeżeli tak to trzeba będzie wymienić, takie stuki występuja przy awarii amorka,

druga rzecz tuleja na belce może być wyrobiona, kopnij w koło od tyłu jeżeli bedzie cofać to tuleja do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mi tak pukalo tez na wybojach z tylu, ale to byly wahacze dolne z przodu, przenosilo stuki na tyl auta.

po wymianie dolnych wahaczy cisza z przodu i z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź na stację diagnostyczną. tam będzie ładnie widać podczas sprawdzania amortyzatorów. Ja stawiam na pękniętą sprężynę na pierwszym zwoju patrząc od dołu. Sprężyny dość często pękają w tym miejscu i to w Audi. Ja tak ostatnio miałem. Wymieniłem obie, bo i druga w tym samym miejscu podejrzanie wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki to jest odgłos tego stukania. U mnie np stukal zacisk hamulcowy, na tulejach byl luzny i przy jezdzie zwlaszcza po bruku stukal. Da sie ten luz wyczuc reka. Chwytasz za ruchoma czesc zacisku i szarpiesz. Jezeli ma luz to moze stukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy amorek nie jest zalany olejem, jeżeli tak to trzeba będzie wymienić, takie stuki występuja przy awarii amorka

Tak, ja to własnie przerabiam. Mam stuki przy jeździe po bruku i lejący amortyzator z tyłu z lewej strony. Wszystkie inne elementy tylnego zawieszenia sprawdzone i są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi jak na razie nie sprawdziłem jeszcze tylko zacisku pozostałe elementry, które podaliście ok. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas jazdy po bruku zaciagnij lekko hamulec reczny, jezeli to wina zacisku - powinno przestac stukac.

nadal stuka :frown:

A może zatankowałeś do pełna

zawsze tankuję do pełna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zatankowałeś do pełna

zawsze tankuję do pełna

no to może ci w zbiorniku stuka , u mnie jak zatankuje do pełna to ropa tak obija się o zbiornik i wtedy normalnie słychać stukanie w okolicach prawego tylnego koła. Był już kiedyś o tym temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może ci w zbiorniku stuka , u mnie jak zatankuje do pełna to ropa tak obija się o zbiornik i wtedy normalnie słychać stukanie w okolicach prawego tylnego koła. Był już kiedyś o tym temat

Dobrze by było. Paliwko tez stuka ale to co innego.

a sprawdzales czy tlumiki nie stukaja o podwozie?

sprawdziłem, to nie to

nad teleskopem jest taka guma, możliwe żeby on była powodem tych stuków, jak to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad teleskopem jest taka guma, możliwe żeby on była powodem tych stuków, jak to sprawdzic?

mało prawdopodobne ale możliwe

musisz rozebrać boczek w bagażniku aby dostać się do niej

najprosciej i najpewniej wtedy wsadzić mechanika do bagaznik i na bruk niech slucha patrzy i maca :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej i najpewniej wtedy wsadzić mechanika do bagaznik i na bruk niech slucha patrzy i maca
tylko który się zgodzi? :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...