Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny zapach przy ruszaniu A4b9 2.0 TFSI ośka


speed1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od  kilku miesięcy posiadam Audi z lubianą przez wszystkich skrzynią S-Tronic.

Auto z 2019 roku, 190KM, napęd ośka, przebieg 85 tysięcy.

Audi kupione w salonie, gwarancja przedłużona - do 5 lat.

 

Zamierzam udać się do ASO, aby zgłosić kilka dziwnych objawów, które mi nie pasują:

- przy ruszaniu rano (i czasem przy manewrowaniu) w aucie czuć dziwny zapach  - chyba wydobywający się z nawiewów - taki chemiczny - podobny do zapachu farby, którą malują pasy na ulicach. Wydaje mi się, że może być to powiązane ze sprzęgłem/skrzynią. Choć zapach ten to nie jest typowy smrodek tarcz sprzęgłowych. Wspomniany zapach dość szybko ustępuje.

- przy postoju na światłach w trybie D (autohold) czuć lekkie wibracje, czasem większe, czasem mniejsze - nie jest to jakieś duże, ale odczuwalne. Czasem wrzucam sobie chwile na P i potem na D i czasem to pomaga.

- przy odpalaniu auta (szczególnie zimnego) czuć szarpnięcie silnikiem, którego się nie spodziewałem po takim aucie - chyba mniej trzepie mój stary diesel 1.9 TDI w A4 B9. Przy gaszeniu nie zauważam takich objawów.

- chyba z 2 razy zdarzyło mi się, że podczas włączania się do ruchu - delikatne ruszanie z osiedla lekko pod górkę auto jakby wysprzęgiło - przestało ciągnąć. Już nie pamiętam czy przełączyła się skrzynia w inny tryb czy po prostu musiałem jeszcze raz wcisnąć gaz, aby znów ruszyć.

 

Zanim się udam do ASO chciałem się Was poradzić, żeby nie dać się łatwo spławić stwierdzeniem, że ten typ tak ma.

Ogólnie to autko jest dla mnie super komfortowe (w porównaniu do wspomnianego Małysza) - praca skrzyni to bajeczka i te objawy może nie są jakieś duże a ja sobie wkręcam.

Proszę o porady.

 

Ps. Nie posiadam żadnego interfejsu i nie bardzo mam możliwość zebrania logów - w ASO radzili, żeby na gwarancji lepiej nie podłączać komputera na własną rękę.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, speed1986 napisał(a):

w ASO radzili, żeby na gwarancji lepiej nie podłączać komputera na własną rękę.

Częściowo mają z tym rację, bo są na rynku urządzenia diagnostyczne, których też bym nie podpinał. Jeżeli natomiast kupisz znane sprawdzone i przede wszystkim oryginalne oprogramowanie/urządzenie to nie ma się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...