Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka quattro


DK04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie szybkie pytanie. Czy w a4 b6 da się jakoś zrobić tak żeby zmienić rozkład w napędzie quattro? Seryjnie jest chyba 60 do 40 na korzyść przodu a ja chciałbym zmienić to na korzyść tyłu. Da się to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DK04 napisał(a):

Witam, mam takie szybkie pytanie. Czy w a4 b6 da się jakoś zrobić tak żeby zmienić rozkład w napędzie quattro? Seryjnie jest chyba 60 do 40 na korzyść przodu a ja chciałbym zmienić to na korzyść tyłu. Da się to zrobić?

seryjnie jest 50 : 50 w zależności od potrzeby od do 25:75 75:25

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te rozkłady się zmieniają cały czas? Myślałem że to jest stale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stały napęd czyli stały mechaniczny na sztywno ( nie na zasadzie sprzęgła jak to bywa w większości innych przypadków tylko stale na sztywno) obie osie połączone na sztywno ze sobą mechanizmem różnicowym torsen... w ,,spoczynku,, w a4 b6 jest rozkład 50 : 50... w zależności od potrzeby mechanizm różnicowy może przekazać moment od 25 do max 75 na przód lub tył w zależności... coś na zasadzie jak masz ośkę to lewe koło może dostać więcej lub mniej momentu obrotowego niż drugie.... gdyby napęd był dosłownie sztywny takim autem nie dało by się jeździć nigdzie indziej oprócz sypkich nawierzchni...

 

w nowszym układzie, ale nie pamiętam od którego roku w spoczynku jest 40 : 60 z przewaga tyłu... u nas jest 50:50

 

w napędach dołączanych czyli wszelakie odmiany haleksów i innych napędów pseudo 4x4 opierających się na sprzęgle jest stosunek jest 0 : 100% (czyli w spoczynku auto zachowuje się jak ośka) a w razie potrzeby dołączana jest druga za pomocą sprzęgła oś do maksymalnie 50:50... mogłem się może troszkę pomylić bo technika cały czas do przodu idzie ale tak to mniej więcej wygląda

 

 

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DK04 napisał(a):

Witam, mam takie szybkie pytanie. Czy w a4 b6 da się jakoś zrobić tak żeby zmienić rozkład w napędzie quattro? Seryjnie jest chyba 60 do 40 na korzyść przodu a ja chciałbym zmienić to na korzyść tyłu. Da się to zrobić?

 

Tor-Sen z RSy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...