Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przeróbka quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam takie szybkie pytanie. Czy w a4 b6 da się jakoś zrobić tak żeby zmienić rozkład w napędzie quattro? Seryjnie jest chyba 60 do 40 na korzyść przodu a ja chciałbym zmienić to na korzyść tyłu. Da się to zrobić?

Opublikowano
9 minut temu, DK04 napisał(a):

Witam, mam takie szybkie pytanie. Czy w a4 b6 da się jakoś zrobić tak żeby zmienić rozkład w napędzie quattro? Seryjnie jest chyba 60 do 40 na korzyść przodu a ja chciałbym zmienić to na korzyść tyłu. Da się to zrobić?

seryjnie jest 50 : 50 w zależności od potrzeby od do 25:75 75:25

Edytowane przez sahipp

Opublikowano
  • Autor

Czyli te rozkłady się zmieniają cały czas? Myślałem że to jest stale

Opublikowano

stały napęd czyli stały mechaniczny na sztywno ( nie na zasadzie sprzęgła jak to bywa w większości innych przypadków tylko stale na sztywno) obie osie połączone na sztywno ze sobą mechanizmem różnicowym torsen... w ,,spoczynku,, w a4 b6 jest rozkład 50 : 50... w zależności od potrzeby mechanizm różnicowy może przekazać moment od 25 do max 75 na przód lub tył w zależności... coś na zasadzie jak masz ośkę to lewe koło może dostać więcej lub mniej momentu obrotowego niż drugie.... gdyby napęd był dosłownie sztywny takim autem nie dało by się jeździć nigdzie indziej oprócz sypkich nawierzchni...

 

w nowszym układzie, ale nie pamiętam od którego roku w spoczynku jest 40 : 60 z przewaga tyłu... u nas jest 50:50

 

w napędach dołączanych czyli wszelakie odmiany haleksów i innych napędów pseudo 4x4 opierających się na sprzęgle jest stosunek jest 0 : 100% (czyli w spoczynku auto zachowuje się jak ośka) a w razie potrzeby dołączana jest druga za pomocą sprzęgła oś do maksymalnie 50:50... mogłem się może troszkę pomylić bo technika cały czas do przodu idzie ale tak to mniej więcej wygląda

 

 

Edytowane przez sahipp

Opublikowano
3 godziny temu, DK04 napisał(a):

Witam, mam takie szybkie pytanie. Czy w a4 b6 da się jakoś zrobić tak żeby zmienić rozkład w napędzie quattro? Seryjnie jest chyba 60 do 40 na korzyść przodu a ja chciałbym zmienić to na korzyść tyłu. Da się to zrobić?

 

Tor-Sen z RSy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.