Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie sprężarki - niskie obroty.


AudiA4B827

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Posiadam 2.7 TDI i mam pewien problem ze sprężarką klimatyzacji.

Po włączeniu AC przez jakiś czas jest cisza, po przejechaniu kliku km buczenie się nasila, występuje ono tylko na niskich partiach obrotowych, na wyższych znika.

 

Sama klimatyzacja działa bardzo dobrze, jest mega wydajna.

Czytalem, ze problemem może być zaworek regulacyjny na sprężarce. Czy jednak cała sprezarka zaczyna mieć już dość ?

Czasem jest tez tak, ze gdy sprężarka buczy, wyłącze AC na 2 minuty i wlacze znów i jest cisza. 
 

Jezdze tak już ponad 50 k km, i stwierdilem, że wypada to zrobić, nowa sprężarka okolice 1000 zł, a zaworek 200, Aczykolwiek demontaz sprężarki w 2.7 jest czynnością nie koniecznie przyjemna, 0 miejsca, 

Ktos może miał podobny przypadek i wypowie się czy sama sprężarka czy zaworek ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś o takim przypadku i wymiana sprężarki na nową nic nie dała. Może właśnie jest problem z dyszą dławiącą albo zaworem rozprężnym, w zależności jak ten układ jest zbudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, przem8 napisał(a):

Czytałem kiedyś o takim przypadku i wymiana sprężarki na nową nic nie dała. Może właśnie jest problem z dyszą dławiącą albo zaworem rozprężnym, w zależności jak ten układ jest zbudowany.

To właśnie chyba czytaliśmy ten sam temat, i w wielu innych z forum zagranicznych tez wymiana sprężarki nic nie dawała ? Dopiero zaworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2023 o 08:28, AudiA4B827 napisał(a):

w wielu innych z forum zagranicznych tez wymiana sprężarki nic nie dawała ? Dopiero zaworek.

 

@AudiA4B827 Mozesz dac link gdzie o tym pisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...