Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usterka w czujnikach parkowania A4 B9


T O R K A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Nie znalazłem podobnego tematu w tym modelu Audi wiec zakładam nowy. Posiadam A4 B9 2016 190KM benzyna. Wracając z wypoczynku w czasie jazdy zaczął mi pikac lewy środkowy przedni czujnik tak jakbym w tym miejscu zderzaka dojeżdżał do przeszkody. W domu okazało się że ten konkretny czujnik wpadł do środka wiec normalne że przeszkodę widział blisko. Delikatnie udało mi się go umieścić ponownie w otwór. Zakładałem ze jak robiony był przód i wymieniany zderzak to może uchwyty na czujniki były słabsze. Na drugi dzień po przejechaniu około 2km.włąvzył się na żółto komunikat między zegarami " Sygnakizacja parkowania z przodu; usterka! Brak identyfikacji przeszkody", odrazu pomyślałem że widocznie tak się złożyło że to ten czujnik padł. Pojechałem do mechanika aby podpiął go do komputera. Pokazał błąd o nr "B14BD16 -napięcie zasilające czujnika pomocy w parkowaniu przód. Za niskie napięcie ". Probował go wyciągnąć po zdjęciu maskownicy z góry ale ostatecznie umówiony jestem na całkowite zdjecie zderzaka. Mechanik był zdziwiony ze nie pokazało jaki czujnik padł, podejrzewa też ze może gdzieś na kablach i kostce coś zwiera albo nie łączy. Zobaczymy co wymyśli. Ponadto na wyświetlaczu wizualizacji z przodu jest czerwony znaczek a z tylu normalnie strefa czujników lecz teraz ani przód ktory ma awarie ani tył nie wydaje dźwięków więc muszę teraz uważać. Mruga też czerwona dioda przy włączeniu czujników. Czy miał może ktoś taką sytuację prosze się podzielić rozwiązaniem. Ja będę na bieżąco Was informował ale dopiero po tym długim weekendzie.

20230531_181336.jpg

20230604_153556.jpg

20230604_153617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy auto miało przygodę?

Czy zderzak był ściągany?

Błąd świadczy o niskim zasilaniu wszystkich czujników, czyli całej przedniej wiązki PDC.

Wszystkie czujniki mają wspólne zasilanie, więc gdy napięcie zasilania jest za niskie to jest to na wszystkich czujnikach. Być może wtyczka wiązki jest słabo wpięta i skorodowały kontakty. 

 

PS. filmek, który wrzciłeś jest chyba omyłkowo wrzucony.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był uderzony z przodu i napewno wymieniany zderzak z grillem w którym właśnie z lewej strony wypadł ten czujnik. Może jest tak jak piszesz że wtyczka do czujnika nie styka lub coś na kostce nie gra. Ale jak ściagnie zderzak to się okaże. To dopiero po ługim weekendzie. Dam znać co stwierdził i czy sobie poradził. Dziękuję za odzew. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze w temacie. Jednak jutro wizyta u mechanika zobaczymy co wykmini z tymi czujnikami. A tak od tematu to skrzypi na takich przeciążeniach zjadach skrętach przy małych prędkościach. Wie ze to nie ten temat ale nie znalazłem A4 B9 w temacie skrzypienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0Witam. Odebrałem auto od mechanika i co się okazało. Moja Audi miała wcześniej przygodę po której wymieniono przedni zderzak a wraz z nim dwa czujniki parkowania, niestety chińskie zamienniki. Ponadto dość niefachowo była podpięta wiązka do nich. Niestety w przypadku czujników trzeba ściągać zderzak. Po wymianie na orginalne i poprawy wiązki bład się wykasował i wszystko jak narazie jest ok. Przy okazji poprawa doprowadzenia płynu do spryskiwacza bo zrobione na odp.....l aby tylko sprzedać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to niestety bywa. Są tacy, którzy wykonują naprawy rzetelnie i są druciarze. Ty akurat trafiłeś na auto, które było w rękach tych drugich. Możesz mieć tylko nadzieję, że nic innego nie "naprawiali".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...