Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0TDI BRD - problem we wtryskach?


sirox
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez sirox,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę ponieważ znów moja laleczka zaczęła gwiazdorzyć . Brd to jednak bardzo zachłanna kobiecina.  Otóż już drugi tydzień stoi u mechanika i tak naprawdę nie wie co jej dolega . Wiązki niby sprawdzał wszystkie pod deklem i do sterownika i są niby ok .Na każdym wtrysku na kompie pokazują się z d... korekty i ciągle falują. Były dwa regenerowane jakoś 2 miesiące temu i miały ok korekty oprócz jednego miał około 1.7 czyli miesi się. 

A wszystko to się stało podczas wyjazdu rodzinnego , trzymałem około 2 tys. obrotów na liczniku i nagle zaczął się przyduszać , dodawajac gazu szarpał niemiłosiernie,  i zaraz po tym sprężynka i esp zaraz po nim się pojawiła . bipy niereaguja na dodanie gazu , prosiłbym o jakąś poradę o co  tu się jeszcze złapać bo wydać tak o 3tysiace na używki to ja dziękuję,  żeby jeszcze działało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko które? wszystkie? tak nagle 4 naraz w czasie by padły ?

Edytowane przez sirox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki masz numer tych PD.

W silnikach BRD były swego czasu montowane wadliwe PD, które wymieniano wszystkie w ramach akcji serwisowej za darmo. Akcja niestety już kilka lat temu się zakończyła.

Sprawdź jakie masz numery na PDkach. PDki objęte akcją serwisową miały nr 03G 130 073 M

Akcja serwisową nosiła numer 23K1 i była ograniczona na 7 lat od daty pierwszej rejestracji.

Sprawdź w książce serwisowej czy masz wpis tej akcji, być może miałeś już wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Sprawdź jaki masz numer tych PD.

W silnikach BRD były swego czasu montowane wadliwe PD, które wymieniano wszystkie w ramach akcji serwisowej za darmo. Akcja niestety już kilka lat temu się zakończyła.

Sprawdź jakie masz numery na PDkach. PDki objęte akcją serwisową miały nr 03G 130 073 M

Akcja serwisową nosiła numer 23K1 i była ograniczona na 7 lat od daty pierwszej rejestracji.

Sprawdź w książce serwisowej czy masz wpis tej akcji, być może miałeś już wymieniane.

Wszystkie są z końcówką T ,tylko dziwi mnie jedno , jak padały te 2 co poszły na regeneracje , komp pokazywał że coś jest nie tak z elektronika i które też pokazał .Tutaj niedośc że błąd jedyny jaki był to z turbo to na dodatek nic więcej nie ma oprócz tych korekt i silnikiem tak wibrującym ,jak by miał zaraz wylecieć .w czasie jazdy ponad 2,3 tys obrotów jeszcze da się jechać ale nie mniej bo trzepie całą budą . Mechanior po sprawdzeniu wiazki i potrzepaniu jej , przejechal się około 2 km po tym dystansie znów zaczął trzepać i chodzić jakby na 3 cylindry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sirox napisał(a):

Mechanior po sprawdzeniu wiazki i potrzepaniu jej

Nie no co to za metoda sprawdzania wiązki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie no co to za metoda sprawdzania wiązki?

 

20 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie no co to za metoda sprawdzania wiązki?

miernikiem sprawdzał,  ale potrzepał, żeby jeszcze sprawdzić czy coś aby się nie oberwie lub niewyskoczy przed mierzeniem .Wiadomo sprawdzic, bo  później podczas jazdy żeby nie miało  co się zewrzeć badz odpiac . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 21:18, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny auto-scan.

 

Dzisiaj odwiedziłem mecha ,niemiał czasu żeby coś teraz mi pokazać.  Auto jak stało tak stoi i dalej się upierał że , będzie dzwonić do firm która sprawdzi te wtryski bo gdzieś musi jeden robić zwarcie i przez to komputer szaleje i takie korekty są wysokie . W poniedziałek udam się jeszcze raz do niego .Coś czuję ,że z autem mogę się pożegnać na chociaż tydzień eh .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

A więc tak, została sprawdzona wiazka,  sterownik itd. z elektronika nic niebylo wspólnego , na 2 wtryskach popękały tłoczki do połowy,  po wymianie auto jak nowe , można zamknąć temat dzięki i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...