Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze sprzęgłem po wymianie


Pc_71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

   Panowie proszę o pomoc. 3 miesiące temu wymieniłem cały komplet sprzęgło z dwumasą. Od tego momentu  lekko szarpie  przy ruszaniu. Trochę olałem temat ale teraz pojawił się innym problem i ten mnie już martwi. Mianowicie zauważyłem, że przy zmianie biegów i wciskaniu pedału sprzęgła czuje jakby skrzypienie na nodze. Nie wiem jak to opisać jakby naciągała się jakaś  sprężyna. Dzieje się to przy obrotach ponad 2 tys. Dziś na postoju zauważyłem, że jak jest na luzie to nic się nie dzieje ale jak dam 2 tyś obrotów i wciskam sprzęgło to pojawia się to skrzypienie. Gdy nie dodaje gazu pedał chodzi normalnie. Przy spokojnej jedzie do 2 tyś też jest ok. Nie wiem czy jechać do warsztatu robić aferę czy to coś innego się dzieje. Pomyślałem, że wpierw poszukam pomocy na forum. Z góry dziękuję za każdą odpowiedz. Pozdrawiam 

Edytowane przez Pc_71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie przy ruszaniu może powodować zerwana poducha skrzyni lub silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz gwarancje na naprawe, wiec jedz do warsztatu który montował sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedź. Podjadę w takim razie do serwisu na gwarancje. Boje się tylko że będą coś kombinować. nie wiecie co moze powodować takie zachowanie sprzęgła? Chciałbym coś wiedzieć na ten temat zanim tam pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...