Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne drgania


Mateuszz4444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już od ponad pół roku walczę z dziwnymi drganiami podczas jazdy na 4 biegu przy prędkości 60 km/h, przy 70 juz nie są wyczuwalne. Pomysłów co to może być już mi brakło wiec postanowiłem napisać. Drgania czuć tak jakby z prawej strony, oraz na pedale gazu. Na kierownicy i lewarku nie są wyczuwalne. Może ktoś miał podobnie i mnie jakoś nakieruje na możliwą przyczynę. 

Wymienione kompletne sprzęgło, łożyska z piastami, rozrząd, podmieniałem półosie, nowe poduchy silnika i skrzyni, czyszczone wtryski/nowe uszczelnienia, nowa pompa vacum.

1.9 awx 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz letnie 18, tak samo się dzieje na zimówkach 16, chyba ze dziwnym trafem coś jest nie tak z obydwoma kompletami. Jakby coś było nie tak z kołami to chyba by były drgania wyczuwalne na kierownicy, a tu nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półosi już mam 3 komplety bo właśnie obstawiałem że to któryś wewnętrzny przegub, takie odnoszę wrażenie tych drgań. Przy zamontowanych półosiach nie czuć żadnych luzów, po zdemontowaniu ciężko cokolwiek stwierdzić. Półosie oryginalne, używane audi, na wszystkich jest tak samo, żadnej różnicy. Poświęciłem jeden komplet kupując i wymieniając przeguby wewnętrzne na nowe zamienniki, niby polecane skv, po tym zabiegu dodatkowo pojawiły się drgania na drążku zmiany biegów, więc wróciłem do oryginału na którym tego objawu nie miałem. Pojadę dla pewności jeszcze sprawdzić koła, może faktycznie coś z nimi, ale to by było dziwne że akurat z 2 kompletami jest coś nie tak i daje to takie same objawy. Obawiam się że może to być coś ze skrzynią, ale mam nadzieję ze się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegubom z SKV bym nie zaufał chyba że o SKF mówisz, ale oni bardziej łożyska same robią.. przeguby tylko Spidan lub Löbro. Skrzynia jaki ma nalot już? Olej kiedy ostatnio wymieniony był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skf. Auto posiadam od 9 lat, i zrobiłem nim 160tys. W skrzyni przez ten czas nic nie było dłubane, nie wiem jak wcześniej, jedynie olej zmieniałem jakieś 3 lata temu. Całego nalotu ma 380tys, przynajmniej tak licznik wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pierścienie centrujące siedzą dobrze w felgach? Piasty na jakieś zamienniki o mniejszej średnicy nie były wymieniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 18 mam pierścienie, ale w 16 juz nie, felgi są oryginalnie pod daną piaste, wszystko spasowane dobrze, nie ma luzu. Praktycznie nie ma się juz czego czepić, zobaczę jeszcze co wyjdzie z tymi kołami. Najwyżej dalej z tym będę jeździł aż w końcu może z czasem wyjdzie samo ... Dzięki za zainteresowanie i pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak wszystko będzie wyeliminowane to faktycznie zostaje skrzynia.. możesz się podratować jeszcze innym kompletem kół, jakieś 17 może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał nic podobnego? Za sugestie będę bardzo wdzięczny, bo już nie mam pojęcia co jest nie tak, a bardzo to wkurzające. Wyczuwalne mrowienie na pedale gazu i drgania, które raz są wyczuwalne mocniej, a innym razem prawie wogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...