Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t avj, przeładowuje, duże korekty: prośba o analizę


koper26
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Łukasz13,

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, do wymiany mam na pewno wężyk idący od turbo do N75 bo już jakiś czas temu, podczas wymiany pękniętego tipa wyglądał kiepsko ale przy teście szczelności dolotu nie było problemu (wtedy, teraz jeszcze nie sprawdzałem).

Czy takie tragiczne wyniki mogą być spowodowane tymi nieszczelnościami? Pytam przed wyciagnięciem całego tipa, bo jak wiecie w A4 B6 1.8t AVJ N75 i reszta tego makaronu jest dość upchana niewygodnie. Będę te węże wymieniał na dniach ale zrobiłem jeszcze na szybko logi, wiem że są kiepskie ale na szybko zrobione, żeby było do porównania po wymianie węży.

 

Auto w ostatnich dniach wyrzuca błąd17963 - przeładowanie i to z tego co widzą ogromne. Przy robieniu logów na Pb i na gazie ma efekt odejmowania i dodawania gazu mimo wciśniętego gazu w podłogę. Co jest pewnie efektem tych skoków doładowania. Duże korekty sygnalizuje mi już gazownik od dwóch lat ale podejrzewałem że przyczyną jest nieoryginalny filtr paliwa który zaniża lekko ciśnienie paliwa.

 

Podsumowując, czy ktoś może podpowiedzieć co jeszcze sprawdzić lub od razu w ciemno wymieniać poza wężykami od n75 które jak wspomniałem wcześniej z dużym prawdopodobieństwem się rozszczelniły? Czy N75 można jakoś "metodą paszczową" sprawdzić?

 

Ps. Dodam tylko, że auto podobno ma modyfikowany soft, tak przynajmniej twierdzą gazownicy podczas regulacji.

Edytowane przez koper26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Wygląda na problem z węzykami od n75 i od tego zacznij, co do softu to nie wygląda zeby był modyfikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk od N75 do sterowania gruszką był rozerwany w przegięciu, trzebabyło dopiero nim poruszać przy próbie szczelności, żeby to wychwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...