Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zrobić parametryzację lamp LED Golf VII?


majsterzzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam golfa vii gti z USA. Przypłynął bez lamp przednich. Kupilem lampy na gieldzie (niby używane, ale mogły byc nigdy nie montowane na aucie). Musze wykonac parametryzacje lamp, ale nie wiem jak to zrobic. Mam VCP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spoglądam w szklaną kulę.....

 

Nie sądzisz, że przydałoby się więcej informacji? Jaki rocznik?Jakie lampy?Halogen, Xenon, LED (jeżeli tak to jakie, bo były 2 rodzaje LED).

Pełny Autos-scan wszystkich sterowników itd... 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf 7 GTI 2018 (polift) lampy top LED (z kamera w lusterku wstecznym). W załączniku skan. Auto dopiero poskładane, nie ma jeszcze założonego radaru przedniego, wiec masa błedów

autoscan_20230619_0831.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie numery części mają te lampy które wstawiłeś?

Zrób zdjęcia naklejek i wstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze widzę, to kupiłeś 2 różne lampy z 2 różnych modelów aut i do tego z DLA (wycinanie poprzedzających pojazdów), której w pojazdach z USA chyba nie ma.

 

Lewa lampa z numerem 5G1941081A jest poprzedniniem aktualnej wersji lampy 5g194111A należącej do Golfa GTI.

 

Prawa lampa z numerem 5G1941082B jesz poprzednikiem aktualnej lampy o numerze 5G1941114B należącej do Golfa GTE.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majsterzzz napisał(a):

No dobrze, a pomijając numery lamp, w jaki sposób robi się parametryzacje w VCP?

Tak jak wyżej już pisałem, zakupiłeś lampy z DLA (Dynamic Light Assist), czyli funkcją wycinania pojazdów, czego z tego co wiem, w pojazdach z USA nie było w tych rocznikach.

Dlatego podejrzewam masz błędy zestawów danych i kodowania. 

Tutaj zwykła zmiana kodowania czy parametryzacja nie pomoże, gdyż jest to operacja doposażenia całkiem innych lamp.

Musisz pozukać warsztatu doposażającego i zlecić doposażenie, jeżeli chcesz te lampy zatrzymać.

 

Podaj VIN to ustalimy może jakie lampy siedziały oryginalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest pewnie tak jak przypuszczałem.

Zakupiłeś nieodpowiednie lampy, lampy, których Twój Golf fabrycznie nie obsługiwał.

Po rozkodowaniu Twojego VINu w tym dziale:

 

 

okazuje się, że auto wyjechało z fabryki z lampami o kodzie wyposażenia 8IX, czyli bez Dynamic Light Assist (wycinanie pojazdów).

 

Ty zakupiłeś lampy z Dynamic Light Assist, których kod wyposażenie to 8IU

 

Lampy, z którymi Twój pojazd wyjechał z fabryki mają zgodnie t tym wątkiem:

numery części :

 

5GM941077A - lewa

i 5GM941078A- prawa.

Ich europejskimi odpowiednikami do GTI są, jeżeli się nie pomyliłem:

5G1941077A - lewa

i 5G1941078A - prawa

 

Tak więc musisz teraz albo zakupić odpowiednie lampy, albo poszukać kogoś, kto zajmuje się doposażaniem żeby Ci to ogarnął, bo nie jest to kwestia zmiany jednego czy dwóch kodowań.

 

Mam u siebie w drugim aucie właśnie też Golf 7 facelift, fabrycznie lampy z Dynamic Light Assist, stąd znam różnice w lampach w tym aucie, bo przy zakupie zwracałem na to uwagę, by auto miało Active Lighting System ALS) oraz Dynamic Light Assist  (DLA).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem komponenty i sterowniki naszych Golfów, które są wymagane dla DLA, i tak konieczna jest duża kamera na szybie (sterownik A5) oraz sterownik samopoziomu (4B), też mamy takie same.

Sterowniki w lampach mamy także takie same.

Nasze sterowniki centralnej elektryki różnią się natomiast od siebie.

Ty masz 5Q0 937 087 AR

ja mam 5Q0 937 084 CP

Sterowniki te sterują także 

funkcją DLA lamp i nie wiem, czy Twój to obsługuje. Jeżeli nie, to będzie należało go wymienić pod lampy z DLA.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, rzadko się zdarza że ktoś się tak angażuje w pomoc. Chyba sobie odpuszczę grzebanie i postawie auto do Gdańska do firmy specjalizującej się w grupie VAG 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 lampy do golfa zakodowane. Jak zrobił kodowanie online to nie działały światła długie, bo rzeczywiście fabrycznie były biedniejsze lampy. coś poklikał w komputer i wszystko działa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wycinają" Ci teraz lampy pojazdy gdy przełącznik świateł jest w pozycji "Auto"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...