Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy DPF w B7 2.0TDI nie wypala się samoczynnie


bruczi
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez bruczi,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem odnośnie AUDI A4 B7 2.0TDI 2008r. Problem jest następujący :

Po wymianie nowego DPF'a samochód pojeździł tydzień i wywaliło kontrolkę DPF'a - brak błędu po podłączeniu VCDS, zapełnienie DPF 60%.

Po następnych 3-4 dniach dodatkowo wywalił Check i błąd P242F - Filtr cząstek stałych -  zapełniony/zablokowany. Samochód stracił moc , zapełnienie DPF 80% . DPF rzeczywiście po rozebraniu z przodu był brudny.

Zacząłem od wymiany czujnika różnicy ciśnień na nowy oryginalny - brak poprawy. Wymiana 3 czujników temperatury przed turbo, przed filtrem i za filtrem - Nadal nic.

Wygląda to tak jakby DPF wgl się nie wypalał samoczynnie podczas jazdy. W związku z tym zrobiłem wypalanie z VCDS zgodnie z instrukcją - udało się. Za pierwszym razem zapełnienie spadło z 82 do 39%, za drugim do 28 %. Skasowałem błąd w VCDS, Check zniknął, natomiast wisi teraz błąd P2002 - Filtr cząstek stałych; zespół 1 - za mała skuteczność, którego nie da się skasować. Nadal nie ma mocy. Samochód przejechał w sumie z 5 km na powrocie po tym wypalaniu ręcznym i zapełnienie wzrosło do 39%.

 

Co do bloków pomiarowych:

Czujnik różnicy ciśnień na biegu jałowym wskazuje ok. 33, podczas jazdy(ok. 60-100km/h) od 80 do 120 po wypalaniu(30%zapełnienia), 180 przed wypalaniem(80% zapełnienia)

Temperatury podczas jazdy mimo 80% zapełnienia:

Przed turbo - do max. 450

Przed filtrem ok. 320

Za filtrem ok. 290

 

Podczas wypalania

Przed turbo osiągały ponad momentami 700 (średnio 600)

Przed filtrem 450-500

Za filtrem 400.

 

W bloku 70 przed ręcznym wypalaniem w polu Regenerations Failed widniało 4. Po ręcznym wypalaniu jest 6.

 

Ma ktoś może jakieś sugestie ?

Posiadam jeszcze jeden nowy czujnik różnicy ciśnień, zamiennik Boscha, ale nie chce go wymieniać bez jakichś informacji czy jest sens, ponieważ jest zapakowany i go nie zwrócę jak otworze ;)

Czy sonda lambda może mieć na to jakiś wpływ ?

EGR też był wymieniany na nowy, przepustnica czyszczona - po tym półtora tygodnia w kolektorze ssącym i nowym egr widać sadze, natomiast jest ona troche tłusta/mokra.

Czy powinienem jeszcze zrobić jakąś adaptacje np. czujnika różnicy ciśnień ? Szukałem o tym w necie, ale nie koniecznie znalazłem jakieś informacje - gdzieś wyczytałem, że sam powinien się zaadaptować.

 

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł czemu się przyjrzeć i dlaczego DPF samoczynnie nie chce się wypalać to byłbym wdzięczny. Wrzuce też fotki z VCDS.

 

Pozdrawiam

Bieg jałowy.jpg

Jazda podczas wypalania.jpg

Jazda przed wypaleniem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, nowy dpf oryginalny z ASO czy jakiś zamiennik? Bo coś mi podpowiada, że zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bruczi napisał(a):

Tak, zamiennik. Firmy Kamoka jeżeli dobrze pamiętam.

No to kicha, one są g...o warte.

DPF tylko ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli prawdopodobnie przez to jest tak kiepsko ? Ale, że on wgl sie nie próbuje sam wypalać, nie rozumiem tego :(

Nie wiem. Zobacze, jak sie uda to wymienie ten DPF na ori, ale czy to spowoduje, że zacznie się wypalać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chesz wiedzieć

Wpisz sobie nr części 8E0254750FX na tej stronie i sprawdź.

 

 

CZESCI.BENEPOL.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prawdopodobnie problemem jest z EGR(mimo że nowy) lub przepustnica.

Znajomy mechanik podpiął się interfejsem Delphi. Podczas adaptacji EGR samochód dziwnie zaczął szarpać(na moim vcds'ie też tak robił). Po tej adaptacji, zrobił przejazd w celu wypalenia ręcznego DPF. O dziwo wypalił się do 0, check zniknął, migające świece żarowe można było wykasować(błąd już nie powracał). Mechanik zrobił adaptację jeszcze jednej rzeczy związanej z doładowaniem przed wypalaniem, ale nie zdążyłem się przyjrzeć(dojde do tego i dopiszę co to było).

 

Tak czy siak na tą chwilę działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
W dniu 25.07.2023 o 22:27, bruczi napisał(a):

Witam.

Prawdopodobnie problemem jest z EGR(mimo że nowy) lub przepustnica.

Znajomy mechanik podpiął się interfejsem Delphi. Podczas adaptacji EGR samochód dziwnie zaczął szarpać(na moim vcds'ie też tak robił). Po tej adaptacji, zrobił przejazd w celu wypalenia ręcznego DPF. O dziwo wypalił się do 0, check zniknął, migające świece żarowe można było wykasować(błąd już nie powracał). Mechanik zrobił adaptację jeszcze jednej rzeczy związanej z doładowaniem przed wypalaniem, ale nie zdążyłem się przyjrzeć(dojde do tego i dopiszę co to było).

 

Tak czy siak na tą chwilę działa.

 

 

Ta adaptacja to była adaptacja czujnika ciśnienia doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...