Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wspomaganie kierownicy głośna praca


mirk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o info czy ktoś próbował naprawiać wspomaganie kierownicy

objawy: bardzo głośna praca wspomagania podczas skręcania, słychać wspomaganie również nie kręcąc kierownicą, brak wycieków płynu.

właśnie wymieniłem olej wspomagania który miał gęstość wody i konsystencje czegoś troche jak bardzo rzadki olej koloru całkowicie czarnego

po wymianie płynu dużo łatwiej sie kręci kierownicą natomiast hałas nie zmniejszył sie wcale jeśli wie ktoś jak (co) trzeba naprawić proszę o info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wiele razy na Forum o tym... :szukaj:

Najprawdopodobniej pompa wspomagania będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info i mam jeszcze pytanie do grupowiczów wiecie może kto w okolicach Tczewa (pomorskie) naprawi wspomaganie?

Dzieki za odp i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu, mam podobny problem jak kolega mirk.

Gdy samochód jest ciepły słychać wycie szczególnie przy skręcaniu. Jednak gdy samochód jest jeszcze zimny absolutnie nie dochodzą żadne dźwięki z układu wspomagania, jest po prostu tak jak powinno być. Czy to normalne przy popsutej pompie że ją słychać dopiero po osiągnięciu 90 stopni? czy może mój problem polega na tym ze mam zużyty płyn i czym prędzej powinienem go wymienić?

z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu, mam podobny problem jak kolega mirk.

Gdy samochód jest ciepły słychać wycie szczególnie przy skręcaniu. Jednak gdy samochód jest jeszcze zimny absolutnie nie dochodzą żadne dźwięki z układu wspomagania, jest po prostu tak jak powinno być. Czy to normalne przy popsutej pompie że ją słychać dopiero po osiągnięciu 90 stopni? czy może mój problem polega na tym ze mam zużyty płyn i czym prędzej powinienem go wymienić?

z góry dziękuje za pomoc :)

spróbuj wymienic płyn a jak nie pomoże to zainteresuj sie pompą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem, do póki się nie bagrzał ..mniej wiecej do 90 stopni to była cisza, potem pompa zaczynała hałasować praktycznie po kilku minutach. Na początek wymień płyn, pomagał to na około 2 tygodnie, więc miałem czas na szukanie 2 pompy. Po wymianie pompy na nową i dokładnym przepłukaniu układu problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź, właśnie o to mi chodziło :notworthy:

na początek wymienię płyn i przepłukam cały układ, a co będzie dalej to się okaże :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...