Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poprowadzenie kabla od kamerki samochodowej w A4 B8


Avari
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem kamerkę 70mai lite i teraz chciałbym poprowadzić sobie kabel. 

Wyobrażam to sobie tak, że puszczę go podsufitką, słupkiem i przez schowek.

O ile widzę, że w podsufitce mogę go spokojnie upchać a przez schowek jakoś poprowadzić to mam zagwotkę co do słupka.

Jest tam poduszka i tochę boje się wpychać tam kabel, czy będzie to bezpieczne?

Chciałem zrobić tak, że bez demontażu osłony słupka wepchać kabelek, tylko nie wiem czy robić to od strony szyby czołowejczy od strony szyby bocznej. Od strony szyby czołowej wydaje się to bardziej logiczne.

Ktoś podpowie jak to zrobić bezpiecznie i czy można poprostu go upchać? 

Pod linkiem schemat o którym myślałem, podaję przez zapodaj bo przez forum wyskakuje błąd.

 

ZAPODAJ.NET

Zdjęcie dodane na bezpłatny hosting zdjęć Zapodaj.net

 

Edytowane przez Avari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Dlaczego do schowka? Masz bezpieczniki po prawej stronie deski pod dekielkiem. Najlepiej ściągnąć osłonę słupka A i przewód zamocować pod poduszką, tak aby przy wystrzale nie stał na przeszkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł, ściągnę i poprowadzę bezpieczenikami, tylko chce potem wyjść przy zapalniczce, nie robię stałego wpięcia w instalację. Zobaczę gdzie uda mi się wyjść tymi bezpiecznikami.

A co do słupka- czyli polecasz nie wpychać tylko zdemontować osłonę i zamontować pod. Tak zrobię, tylko sprawdzę jak zdjąć tą osłonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Avari napisał(a):

robię stałego wpięcia w instalację.

Dlaczego nie?

W ten sposób zabezpieczysz kamerę własnym bezpiecznikiem, co powinno się zawsze robić przy doposażeniu dodatkowych urządzeń wpiętych w instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Dlaczego nie?

W ten sposób zabezpieczysz kamerę własnym bezpiecznikiem, co powinno się zawsze robić przy doposażeniu dodatkowych urządzeń wpiętych w instalację.

 

Jestem  w tym sens, ale musiałbym dokupić coś do niej żeby się wpiąć, poza tym nie mam o tym zielonego pojęcia, dlatego na ten moment przystanę na gniazdo zapalniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy majstrowanie przy tym słupku na podpiętym aku- wykręcanie śrubki z zaślepki airbag, zdejmowanie go z zatrzasków słupka i upychanie tam kabla jest bezpieczne?

Uważać na coś szczególnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...