Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z biegami


Jano8504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytałem parę tematów i nie dokonca rozwiązuje mojego problemu, parę dni temu zaczął się problem z biegami. Najgorzej jest wbić jedynkę i wsteczny - reszta też nie pracuje tak jak wcześniej. Problem występuje na zimnym silniku i na ciepłym też jest tak samo. 

  2 lata temu zmieniłem olej w skrzyni i komplet przy wybieraku oraz pod autem ten łącznik cięgien na ori z ASO i było malina do teraz. Jak wrzucam biegi to poprosi słychać je na zewnątrz obok auta, tak słabo to wygląda. 

  Dodatkowo co jakiś czas jak wrzucam jedynkę to jest takie odczucie jakby skrzynia się przesuwała. Poradzcie proszę co się może dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że olej był w skrzyni zmieniany na Castrol 75w90 i ma nalatane 100 tysi, dziś zajrzałem do środka stan ok ale olej już brunatny- czy już czas na zmianę?? Dołączę jeszcze film jak wygląda zmiana biegów na zgaszonym z wciśniętym sprzęgłem, chodzi dość głośno tą zmiana biegów 🤔🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Langista napisał(a):

Zmień olej na 75W80 MTF-2 z Ravenola. Sprawdź też stan poduszki skrzyni.

Sprawdzałem dziś na kanale poduszkę poduszkę skrzyni i jest Ori, trochę sparciala ta guma i miękka jakąś 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Zmień olej na 75W80 MTF-2 z Ravenola. Sprawdź też stan poduszki skrzyni.

Czy z allegro można kupić czy to lipa, czy może ktoś z forum?? Skrzynia siedzi 6 biegów i ile tego eliksiru tam wejdzie jeżeli możesz doradzić?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Langista napisał(a):

Quattro czy na przód? Do quattro wchodzi 3l.

Jedna oś, a neta można go bezpiecznie kupić czy podróbki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, zmienię olej i dam znać jak będzie. Jak nie to w następnej kolejności poduszka skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...