Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z pracą silnika Audi A4 B6 2.0 ALT


PaPrykooo
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez PaPrykooo,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem w postaci czasowe klekotanie brak mocy pedał w podłogę brak reakcji na gaz po dłuższej chwili się wkręci ale kulawo i boleśnie podpiąłem komputer no i litania błędów (wstawiam foto) i pytanie jest następujące czy to wina czujników czy też koła zmiennej fazy rozrządu a może napinacza bądź rozciągniętego łańcuszka jeszcze nic nie rozbieram wolę podpytać tu was bardzo bym był wdzięczny za pomoc a i dodam że po usunięciu błędów i odpaleniu został jeden błąd (wstawiam foto). Bym był bardzo wdzięczny za pomoc pozdrawiam.

IMG_0066.jpeg

IMG_0067.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymień czujnik wałka rozrządu, który Ci został w drugim skanie po usunięciu wcześniejszych błędów i  wtedy uruchom silnik i zobaczysz jak pracuje i czy powtórzą się jakieś wcześniejsze błędy.

Zresztą problemy z silnikiem jakie opisujesz wskazują m.in na uszkodzenie wspomnianego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zamów oryginalny, zamiennik nie będzie działał już z pudełka albo będzie działać tylko czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

No to tak wymieniłem czujnik i jest lepiej bo się wkręca na obroty ale podczas jazdy ma mało mocy i nie wyskakuje check engine ale gdy sprawdzę błędy to jest nadal błąd: czujnik wałka rozrządu. (Czujnik kupiłem oryginalny nowy).

Edytowane przez PaPrykooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie czujnika wykasowałeś ponownie wszystkie błędy i  wrócił wspomniany ponownie czy nie kasowałeś nic i masz taki komunikat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...