Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperaturą w Exeo 1.8T


pmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę bo nie mam już pomysłów. Posiadam seata Exeo 1.8 t 150 km. Jakiś czas temu pojawił się check. Na vcds pokazało problem z czujnikiem temperatury. Wymieniłem na oryginalny zarówno ten na tyle silnika jak i na wyjściu z chłodnicy. Przy wymianie zauważyłem delikatny wyciek z okolic termostatu. Wymieniłem oringi na termostacie i złożyłem do kupy. Odpaliłem auto, pochodziło długą chwilę, układ się od powierzył i wydawało się że ok. Kolejnego dnia w trakcie jazdy około 20 kilometrów samochód osiągnął max 70 stopni C. Pierwszy pomysł termostat. Przyglądałem się i pomimo wymiany oringów wyciek dalej był z okolicy złączki grzałki termostatu więc wymiana. Założyłem termostat MAYLE. Po tym zabiegu sytuacja bez zmian. W trakcie jazdy po około 10 km temperatura max 70 stopni. Powoli rośnie w trakcie postoju na wolnych obrotach. Podczas normalnej jazdy ciężko żeby złapało 90. Gdy zgasze auto przy temp ok te 70 stopni i postoi 3 minuty po kolejnym włączeniu zapłonu i odpaleniu temperatura wzrasta do 90 stopni i wtedy już tak trzyma. Jak już złapie 90 to już trzyma. Jak ostygnie to od nowa historia 70 stopni chyba że popracuje na postoju lub go przypiłuje i wtedy trzyma 90. Czujnik temp dla próby podmieniłem na inny oryginalny gdyby ten nowy okazał się wadliwy ale to samo. Ma ktoś jakieś pomysły. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jest to jakiś pomysł. Dwa przewody od czujnik napewno idą do licznika natomiast kolejna dwa pewnie do ECU. Spróbuje to sprawdzić

 

Zagadka rozwikłana. Pomimo założenia dwóch oryginalnych czujników oba okazały się wadliwe. Założyłem czujnik firmy Hella i wszystko działa tak jak trzeba. Dzięki wszystkim za pomoc

 

Oba oryginalne czujniki zaniżały temperaturę na liczniku o około 15-20 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...