Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T - wypadanie zapłonu 4-tego cylindra.


mlewandowski
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez mlewandowski,

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, Piszę do was z prośbą o pomoc. Nie mogę sobie już z tym poradzić.

 

Od jakiegoś czasu mam problem z zapłonem na benzynie (na gazie wszystko jest ok). Po odpaleniu samochód chodzi na 3 cylindry (nie zawsze, przeważnie, czasami odpali normalnie ...) zawsze jest problem z 4-tym. Na komputerze błędy P0304 i P0300. Cewki podmieniane na nowe + zmiana kolejności, świece nowe NGK PRF6Q. Wymieniony filtr paliwa na nowy ori + wkład pompy paliwa Pierburg 7.02550.63.0 (nie mierzyłem ciśnienia bo nie mam czym, na starej pompie było tak samo, dlatego postanowiłem wymienić, probowałem już z ori używkami, ale było jeszcze gorzej, czasami nie chciał odpalić). Zaworek jednokierunkowy również wymieniony na nowy ori. Odma wyczyszczona. Wtryskiwacze zamienione na używki ori i dalej to samo. Nie wiem co tej padlinie może dolegać xD. Najlepsze jest to, że jak odepnę wtyczkę od czwartego wtrysku i włożę spowrotem, to zaczyna pracować normalnie o_O. Tak jakby po wywołaniu błędu na komputerze. Możliwe że sterownik silnika padł? Zaglądałem do środka wszystko suche. Logów niestety nie mam jak zrobić, nie posiadam odpowiedniego sprzętu, a u mnie w okolicy mechanicy to raczej nadają się do wymiany tylko klocków hamulcowych w samochodach. Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem ? Przeszukałem już prawie cały internet, ktoś miał podobnie, ale oczywiście wątek się urwał i rozwiązania nie znalazłem.

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem trochę bez LPG i zero poprawy. Po zrobieniu 60 km i ponownym uruchomieniu silnika znowu pracował na 3 gary. Dopiero odłączenie i ponowne podłączenie wtyczki wtryskiwacza 4-tego cylindra powoduje, że wraca do normalnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Gdyby ktoś szukał rozwiązania to w moim przypadku był uszkodzony sterownik silnika ( w sumie dwa razy). Po pierwszej naprawie sterownika przez chwilę było ok. Po kilku minutach auto znowu zaczynało wariować i nad sterownikiem pokazał się lekki dymek. Elektryk stwierdził że pierwszym powodem uwalenia sterownika było zwarcie na kablach od wtryskiwaczy gazu 4tego cylindra (izolacja od temperatury się wykruszyła). Drugim powodem był sterownik od gazu. Uszkodzony jakiś przekaźnik, który automatycznie uszkadzał sterownik silnika. Po przelutowaniu sterownika + poprawie izolacji i wgraniu od nowa mapy autko jeździ bez problemu 👍.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...